Baktériumölő, zsíroldó és fillérekbe kerül

A nagyi is ezeket a szereket használta

A legtöbb nő számára nagyon fontos a tisztaság, de nem mindegy, hogy hogyan takarítasz! (x)

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha téged is foglalkoztat, hogy saját és családod egészségét ne csak vitaminokkal óvd, hanem azzal, is hogy odafigyelsz arra, minél kevesebb káros anyagot bocsáss a környezetedbe, akkor cikkünk neked szól. Ugyanis ezúttal igyekeztünk összegyűjteni pár hasznos tippet, amivel könnyebben megvalósíthatod mindezt.

Milyen a környezetbarát háztartás?

Amivel egy átlagember sokat tud tenni a természet védelméért, az saját háztartásának minél környezettudatosabb és energiatakarékosabb működtetése. De hogyan valósíthatod ezt meg a mindennapokban?

A környezetbarát háztartás ismérvei:

  • megfontoltan, körültekintően, tervezetten, tudatosan működik,
  • a valós szükségletekhez igazított fogyasztással számol,
  • energiatakarékos,
  • víztakarékos,
  • minimális hulladékot termel,
  • fenntartható termékeket fogyaszt,
  • vegyszermentes.
Nyerj mosogatógépet, mosógépet és porszívót környezetvédelemmel!

Ha többet szeretnél megtudni a környezetbarát háztartás vezetéséről, akkor látogass el a környezettudatosságnak szentelt honlapra.

Itt ráadásul egy nyereményjátékra is benevezhetsz, amely játékosan segít elsajátítani a természetvédelmi ismereteket, és a játékkal nagy értékű, energiatakarékos háztartási gépeket is nyerhetsz!

A vegyszerek hatása

Nem árt ha tisztában vagy vele, hogy a háztartásokban és a kertben használt vegyszereknek egyrészt egészségkárosító, másrészt környezetkárosító hatásuk van. Figyelni kell a mosószerekre, a kémiai fehérítőkre, a fertőtlenítőszerekre, a légfrissítőkre, illatosítókra. Törekedj ezeket minél nagyobb mértékben kiváltani környezet-, természet- és emberbarát megoldásokkal.

A különböző vegyi anyagok a felhasználásuk során a lefolyókon keresztül a szennyvízbe kerülnek, közülük többet a hazai parti szűrésű víztisztító rendszerek nem tudnak hatékonyan kiszűrni, így azok megjelenhetnek a nyers ivóvízben. Köztük vannak lehetséges rákkeltő anyagok és az immunrendszert károsítók is.

Bár a televíziós reklámokban a mosóporokat intelligensnek, hatékonynak mutatják be gyártóik, fontos tudni, hogy a mosószerek nagy mennyiségben tartalmaznak kémiai összetevőket: felületaktív anyagokat, kémiai fehérítőket, vízlágyító anyagokat, fertőtlenítőszereket, illatanyagokat, amelyek jelentős mértékben szennyezik az élővizeket.

Természetes tisztítószerek alternatívaként

A vegyszerek kiváltásának természetes módozatai szerencsére ismét kezdenek begyűrűzni a köztudatba, rövid internetes keresgélés során bárki rálelhet azokra a módszerekre, melyek közül sokat nagyanyáink magától értetődően használtak mindennapjainkban. Elérhető, aprónak tűnő, egyszerű célokat tűzve magad elé, összességében mégis jelentős eredményeket érhetsz el te is, ha megpróbálsz te is áttérni ezekre.

Adj időt magadnak!

Mindez a család összhangján is múlik. Nem jár feltétlenül lemondással! A környezettudatos életmód kialakulása, a szokások beépülése lehetővé teszi, hogy az ilyen környezetben felnőtt gyerekeknek ez már természetes legyen.

Képek: www.flickr.com, Lisa Brewster; en.wikipedia.org, Vinayaraj.

Ezt is szeretjük