Antibakteriális, fájdalomcsillapító

Népi csodaszer

Az ókorban a rossz szellemeket tartották távol vele, ma már gyógyhatásai miatt kedveljük.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az orbáncfűhöz kapcsolódó babonák hazánkban sem ismeretlenek. Régen Szent János napján égették, hogy megtisztítsák a levegőt, elriasszák az ördögöt, és jobb legyen a termés. Ezek csak népi hiedelmek, azonban mostanában újra előtérbe került ez a sokoldalú gyógynövény, és egyre népszerűbb a természetes gyógymódokat kedvelők között.

Ezerarcú gyógynövény

Ez a rendkívül összetett hatású növény számtalan problémádra jelenthet megoldást. A belőle készült készítményekhez a szárított virágot használják, mely olyan gyógyhatású anyagokat tartalmaz, mint például a hipericin nevű festékanyag - mely az orbáncfű fő hatóanyaga.

Antidepresszáns, antibakteriális és fájdalomcsillapító hatása mellett alkalmazzák vese- vagy epebántalmak, bélrendszeri panaszok, köszvény és bőrbetegségek kezelésére is. A legújabb kutatások utalnak arra is, hogy a hipericin felhalmozódik a rákos sejtekben, és így képes lehet azok szaporodását is megakadályozni.

Antibakteriális hatás

Az orbáncfű számos jótékony hatása között antivirális és antibakteriális hatással is rendelkezik. Védelmet nyújt a herpesz, az influenza és az Epstein-Barr vírus, a mononukleózis kórokozója ellen is. Mindezek miatt alkalmazható immunerősítésre. Ha védekezőképességedet szeretnéd fokozni, legalább napi 1500 mg orbáncfüvet kell elfogyasztanod tabletta vagy kapszula formájában, lehetőleg több részletben.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Még mire jó?

Igazán különlegesnek mondható kísérletek is folynak a gyógynövénnyel kapcsolatban, melyek arra utalnak, hogy képes lehet az AIDS vírusának gátlására is. A belőle készült olajok alkalmazhatók nyílt sebek, sérülések gyógyulásának felgyorsítására. Hámosító hatása miatt szintén jól használható lábszárfekélyek és égési sérülések kezelésében. Megakadályozza a sebfertőzéseket, teaként pedig a száj belső sérüléseit gyógyítja.

Íme, a legerősebb baktérium- és vírusölő növények

Nézegess képeket!

Elolvasom

Fájdalomcsillapító gyógynövény

Az orbáncfű fájdalomcsillapító hatása miatt már régóta igen kedvelt gyógynövénynek számít. Tea, tabletta vagy kapszula formájában rendkívül jól alkalmazható belső fájdalmak enyhítésére - ilyenek például a torokfájás, a fejfájás, a gyomorfájdalom és az ehhez hasonló panaszok.

Külsőleg készíthetsz magából a gyógynövényből borogatást, vagy vásárolhatsz krémeket, melyek bármilyen sérülésre gyógyírt jelenthetnek. Kitűnően csillapítja az idegi és ízületi fájdalmakat is.

Természetes antidepresszáns hatás

Még nem ismert, hogy az orbáncfű hogyan hat a depresszióra, de azt már vizsgálatok is kimutatták, hogy az agyban termelődő vegyület, a szerotonin szintjét emeli meg, ami hangulati és érzelmi változásokat idéz elő. Persze a depresszión kívül sok más lelki problémán is segíthet ez a gyógynövény. Például enyhíti a stresszt és a szorongást, és csökkentheti a menstruáció előtti tüneteteket.
Ha idegenkedsz a depresszióellenes szerektől, nyugodtan válaszd ezt a lehetőséget. Míg a gyógyszereknek olyan kellemetlen mellékhatásai lehetnek, mint a fejfájás, az ingerlékenység, az álmatlanság vagy a szexuális vágy csökkenése, az orbáncfű fogyasztásánál ezektől nem kell tartanod. Alapvetően nem befolyásolja más gyógyszerek hatását, mindössze egyéb depresszióellenes szerekkel nem szabad együtt szedni.

Cikkünk a Reader's Digest Vitaminok, gyógynövények, ásványi anyagok című könyve alapján készült.

Ezt is szeretjük