A 6 legütősebb természetes megoldás lábszag ellen

Kínosan érzed magad a cipődből áradó szagok miatt? Próbáld ki a bombabiztos lábfrissítő trükköket!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az intenzív sportolás vagy a szokatlan hőség hatására nem csoda, ha fokozott lábizzadást tapasztalsz. Ám, ha nap mint nap utolér a kellemetlen jelenség, egyre erősebb gátlásokkal küzdhetsz miatta. Minden ember szervezete eltérő módon szabályozza a hőháztartását. Akkor sem kell elkeseredned, ha azok közé tartozol, akik elsősorban a talpukon keresztül szabadulnak meg az izzadtságtól.

Számtalan természetes módszer létezik a zoknin keresztül áramló szagok megszüntetésére. Rövid próbálkozás után rátalálhatsz, nálad melyik válik be leginkább, de a praktikákat párhuzamosan is alkalmazhatod.

Száraz talpak egész nap – a lábhintőpor

A leghatékonyabb lábhintőporok nem csupán az izzadtságot szívják fel, de csökkentik a termelődését is. Egyes fajtájuk gyógynövényeket tartalmaz, melyek baktériumölő tulajdonságúak, így elejét veszik a kellemetlen szagok kialakulásának. Mérséklik a bőr viszketését és ahelyett, hogy elnyomnák a lábszagot, az okok megszüntetésével nyújtanak egész napra védelmet. Reggel ne felejtsd a porral bemasszírozni a lábfejedet és a talpadat, és a biztos hatás kedvéért a cipődbe is szórj egy keveset.

Frissítő lépések – a lábdezodor

A dezodorok kapcsán ne csak a hónaljra alkalmazható változatokra gondolj! Legjobb, ha beszerzel egy speciális lábdezodort. Választhatsz a szagokat semlegesítő, valamint az izzadást csökkentő fajták közül. Ha intenzíven sportolsz, nem tanácsos az erősen izzadásgátló hatású dezodort alkalmaznod, mert a túlzottan száraz bőr könnyen sérülhet. Kettős hatást nyerhetsz az alumínium-klorid-hexahirdát tartalmú készítményekkel, melyek izzadást mérséklő és szag-megsemmisítő erőt rejtenek magukban. Emellet a cipődre is érdemes figyelned.

Tippek a lábbelihez

  • Zoknid készüljön természetes anyagból, legjobb a pamut és a gyapjú.
  • Kerüld a szoros cipőt, nyáron válaszd a szellős szandált, papucsot!
  • A gumi- vagy műanyag lábbeli fokozza az izzadást, míg a bőr és a textil megfelelő szellőzést biztosít.
  • Két egymást követő napon ne viseld ugyanazt a cipőt, hogy alaposan kiszellőzhessenek.
  • Az aktívszén-tartalmú cipőbetétek megkötik a nedvességet és a szagok képződését is gátolják.

A legmodernebb lábdezorok fertőtlenítő és gombásodást gátló hatóanyagokkal védik a lábaidat. A mentol és a kámfor és a szegfűszeg újabb segítséget jelent az üde illatok biztosításához.

15 természetes gombaölő

Nézegess képeket!

Elolvasom

Sokoldalú lábfürdők

Lábaid áztatása nemcsak frissítő érzést nyújt, de a megfelelő hatóanyagokat használva hosszú távon is megszabadít a kínos szagoktól.
A tea csersavtartalma szárítja a lábaidat. Egy liter vízben 3-4 teafiltert forralj tíz percig, majd önts hozzá annyi vizet, hogy kellemes hőmérsékletű legyen. Fél óra lábfürdő után érezhetően újjászületnek talpaid. Meggátolhatod az izzadás kialakulását, ha egy csészényi tengeri sót oldasz fel egy liter vízben, és ebbe meríted lábaidat.

A szárító hatású alumínium-acetát is kitűnő lábszagűző fegyver, ám az egyszerű szódabikarbona is segít, ha egy evőkanálnyit adagolsz egy liter vízhez. Ebben a keverékben elegendő hetente kétszer 10-15 percig áztatni a lábaidat, éppúgy, mint az ecetes lábfürdőben – ekkor egy deciliter ecetet önts egy liter vízhez. A lábfürdők gyakoriságát csökkentheted, amint tapasztalod, hogy mérséklődnek a kellemetlen szagok.

Hideg, meleg, indulás!

A váltott vízben történő lábfürdő érösszehúzó hatású, ezáltal kevesebb izzadtság távozik a bőrön keresztül. Mindössze két mély edényre lesz szükséged, hideg és forró vízzel feltöltve. Néhány percig cserélgesd bennük a lábaidat, majd jégkockákkal hűtött, citromleves fürdővel zárd a lábfrissítést! Legjobb, ha már reggel megalapozod az egész napra szóló üdeséget ezzel az ötlettel.

Válts szagelszívó életmódra!

Étrended és aktivitásod mértéke is közrejátszik az izzadás kialakulásához. A csípős fűszerek, mint a paprika, a vöröshagyma és a fokhagyma illatanyagai kiválasztódnak a bőrön keresztül. Ha hajlamos vagy a fokozott lábizzadásra, kerüld a fogyasztásukat!

A hosszas egy helyben állás során az átlagosnál nagyobb, egyoldalú terhelés éri a lábaidat. Ennek hatására szintén felerősödik a verejtékezés. Tartós álldogálást igénylő tevékenységeidet szakítsd meg néhány perces sétával! Bokasüllyedés esetén pedig barátkozz meg a lúdtalpbetét viselésével – a helyes lábtartás biztosítja, hogy ne erőltesd túl a talpakat, és így nem lesz szükség a túlzott hőleadásra.

Cikkünk a Reader's Digest Szakorvosi tanácsadó - Házi gyógymódok című könyve alapján készült.

Ezt is szeretjük