4 diétásnak álcázott, hizlaló élelmiszer
Vannak táplálékok, melyeket sokan a fogyás reményében fogyasztanak. De csak a kilóikat gyarapítják.
Az élelmiszerek gyakran becsapósak. A fogyást ígérő csomagolás miatt sokan azt hiszik, a benne rejlő táplálék hozzájárul a diéta sikeréhez. Ha az ellenkezőjét tapasztalod, ne csodálkozz: a hatás sokkal összetettebb, mint gondolnád.
Lehet, hogy néhány alkotórész valóban mérsékeltebb energiatartalommal bír, ám emellett több hízást okozó anyagot is tartalmazhat az élelmiszer. Az ígéretek helyett győződj meg a valóságról, és ne hagyd, hogy a tévhitek túlsúlyhoz vezessenek. Ismerd meg a leggyakoribb táplálékcsapdákat!
Édes gabonapehely
Ha rostban gazdag reggelivel kezded a napot, megalapozod a kiváló emésztést, és mérsékled a zsírok felszívódását is. Azonban a legtöbb, karcsúságot ígérő gabonapehely nem illeszkedik ehhez az igényhez.
A gyártás során ugyanis az eredetileg magas rosttartalmú növényből erősen feldolgozott, finomított pehely készül. Ez ahelyett, hogy folyadék hatására megduzzadna a gyomrodban, a finomlisztből készült pékárukhoz hasonlóan összezsugorodik. Fogyasztása után rövidesen visszatér az éhségérzet, mivel a gyors vércukorszint-emelkedést hirtelen visszaesés követi. Ráadásul a termékek többsége jelentős mennyiségű cukrot tartalmaz, tovább növelve kilóid számát.
Ha valóban karcsúsító, tartós jóllakottságot biztosító reggelire vágysz, válaszd a teljes kiőrlésű müzliket. A zab-, búza- és rozspehelyből készült termékek esetén figyelj, hogy az extrudált, könnyű változatok helyett a nagy tömegű, cukormentes típusok kerüljenek az étrendedbe. Rostdús gabonákból és aszalt gyümölcsökből magad is összeállíthatod müzlidet.
Light margarin
A fogyás reményében csökkentett energiatartalmú, light margarint kensz a kenyeredre? Igaz, hogy a telített zsírokat tartalmazó vajhoz és a hagyományos, magas zsírtartalmú margarinhoz képest ez az élelmiszer kevesebb kalóriát tartalmaz, ám ezzel együtt nem növeli fogyókúrád sikerét.
További csapdát is rejt a light termék: nyugodt lelkiismerettel hajlamos lehetsz kétszeres mennyiséget is elfogyasztani belőle. Ha a teljes kiőrlésű pirítósra kevés, hidegen sajtolt növényi olajat csepegtetsz, nem kockáztatod a fogyókúra sikerét, és koleszterinszintedet is csökkented.
Diabetikus édességek
Az egyik leggyakoribb tévhit a fogyókúra során, hogy a cukorbetegek számára készült édességek nyugodt szívvel fogyaszthatók. Pedig kalóriatartalmuk semmivel sem kevesebb, mint a cukorral készült változatoké. Bár többféle cukorhelyettesítő anyagot használnak fel a gyártásuk során, ezek közül egyik sem mérsékli túlsúlyodat.
Az energiaszegény édesítőszerek becsapják szervezetedet. Az édes íz hatására az étvágyközpont felkészül arra, hogy cukorhoz jutsz, így a mesterséges pótlás során erős hiányérzet lép fel. Az eredmény fokozódó éhségérzet lesz. A fruktózzal ízesített édességek ugyanannyi energiabevitelt jelentenek, mint a finomított cukrot rejtő táplálékok.
Ne felejtsd el, hogy ezeket a termékeket nem az elhízás megakadályozásának céljából kínálják, hanem a cukor feldolgozására képtelen betegek számára nyújtanak megoldást. Ha fogyni akarsz, barátkozz meg inkább a gyümölcsalapú chipsekkel, a zabkorpát tartalmazó, alacsony cukortartalmú nassolnivalókkal - természetesen csak kis mennyiségű kiegészítőként gondolj rájuk.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Cukormentes jégkrém
Sokaknak, ha diétás desszertre vágynak, gyakran esik választásuk a cukor helyett édesítőszerrel készült jégkrémekre. Azonban a cukor csak egyike a hízást okozó anyagoknak, és hiába hiányzik a jégkrémből, ha utóbbi eközben rengeteg kalóriadús összetevőt rejt.
A legfőbb veszély a magas zsírtartalom, mely szinte kivétel nélkül jellemző ezekre az édességekre. Ráadásul többségük telített zsírt tartalmaz, mely az elhízás mellett a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát is fokozza. A zsír a szénhidrátokhoz képest kétszer annyi kalóriával növeli kilóid számát. Az ízesítéshez felhasznált mesterséges aromák hatására mindemellett jóval többet elfogyaszthatsz a desszertből, mint amennyit fogyókúrás étrended megengedne.
Nem kell lemondanod azonban a fehérjedús édességről, ha zsírszegény, natúr joghurt, gyümölcsök és kevés méz felhasználásával saját készítésű fagylalt vár a mélyhűtődben.
OLVASD EL EZT IS!
- végleges fogyás
- fogyókúrás tévhit
Az 5 legbutább fogyókúrás tévhit
- végleges fogyás
- fogyókúrás tévhit
A 3 leggyakoribb, életveszélyes diétás tévhit
- diéta a tartós fogyásért
- mintaétrend a tartós fogyásért