A betegek nem tudták, mi vár rájuk, amikor a szigetre vitték őket: állítólag máig itt kísértenek

A romok még ma is félelmetes látványt nyújtanak.

A betegek nem tudták, mi vár rájuk, amikor a szigetre vitték őket: állítólag máig itt kísértenek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az emberiség történelme során számos alkalommal okoztak félelmet a halálos, fertőző betegségek. A probléma különösen az utazási lehetőségek fejlődésével vált jelentőssé, amikor a kereskedők, ki- és bevándorlók, sőt, sokan mások is elkezdték ide-oda hurcolni a betegségeket.

Különösen a nagyobb tömegeket szállítani képes hajók jelentettek gondot, így a legtöbb komoly kikötő környékén a lakosság védelmére létrejöttek a karanténok, melyeknek ideális helyszínt biztosítottak a szigetek.

Félelmetes karanténszigetek

Gyakori volt, hogy olyan törvények születtek, amelyek előírták az érkező hajóknak, mennyi időt kell a sziget kikötőjében tölteniük, mielőtt a városba léphetnek. Nem ez volt azonban a szigetek egyetlen funkciója.

Sűrűn előfordult, hogy az óvintézkedés ellenére mégis kitört a járvány, így a betegeket is a szigetekre szállították, hogy ne terjedhessen tovább a kór. A karanténokban gyakran voltak leprakolóniák, sőt, az is előfordult, hogy a bűnözőket is a szigetre küldték. A bibliai Lázárról lazarettónak is nevezett szigeteken még ha volt is kórház és ellátás, akkor is általában embertelen körülmények közé kerültek a betegek és azok, akiket fertőzöttnek hittek. A gyógyulás ritka volt, így hamar elterjedt, hogy a karanténokba meghalni viszik az embereket, sőt, a tömegsírokról volt, ahol azt beszélték, hogy a bennük lévő holtak szellemei visszajárnak. Ismerj meg néhány félelmetes karanténszigetet!

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük