Nézd meg a magyar vezetőknek épített bunkert! Gyönyörű helyre tervezték

Rejtélyes építmény található a csodaszép magyar tó partján.

Lillafüredi Szikla
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, hivatalosan Miskolchoz tartozó Lillafüredet nem véletlenül emlegetik az ország egyik legromantikusabb úti céljaként, az olyan festői csodák mellett azonban, mint a Hámori-tó, a lillafüredi vízesés és a függőkert, egy olyan látnivalót is a magáénak tudhat, melyet ma is titkok egész sora övez. Nézd meg képeken a legendás Sziklát!

A közbeszédbe Sziklaként bekerült, különös létesítmény a lillafüredi Palotaszállóval szemben, a Hámori-tó partján található. Egykor szigorúan titkos létesítménynek számított, és bár a titkosítást a rendszerváltás után feloldották, még mindig számos rejtély lengi körül az építményt, máig nem lehet tudni százszázalékos bizonyossággal, milyen célokat szolgálhatott.

Fotó: www.orszagalbum.hu, Miccer

Annyit valószínűsíteni lehet, hogy a két világháború között alakították ki, és, bár sokan úgy tartották, óvóhelyként szolgált volna a környékbeli lakosság számára, a leginkább hivatalos verzió szerint légvédelmi célokat szolgáló katonai objektum volt, mely például a Hámori-tó duzzasztógátjának védelme miatt lehetett volna fontos.

Fotó: hu.wikipedia.org, Szalax

Vannak azonban, akik úgy vélik, nem csupán erről volt szó, és máig él a szóbeszéd arról, hogy a hegy gyomrában hatalmas bunkerrendszer található, melynek alagútjait idővel befalazták. Egyes elméletek szerint az alagútrendszer a környékbeli falvakkal, sőt, az egri várral is összeköttetésben állhatott, utóbbi azonban szinte lehetetlen fizikailag.

Fotó: hu.wikipedia.org, Szalax

Nem véletlenül tartják azonban úgy sokan, hogy a Szikla tulajdonképpen bunkerként épült a korabeli vezetőknek és az elit tagjainak, ahová veszély esetén gyorsan eljuthattak volna a szomszédos Palotaszállóból. 

Fotó: www.orszagalbum.hu, * SALCHEE

A Hámori-tó mellett állami beruházásként az 1920-as években épült Palotaszálló vendégei egykor főként a társadalmi elit köreiből kerültek ki, emellett előszeretettel invitálták ide az ország jelentős külföldi vendégeit, és konferenciáknak, kongresszusoknak is kedvelt helyszíne volt. A képen a Hámori-tó részlete látható.

Fotó: www.orszagalbum.hu, gilmur

A környék építkezéseit a források szerint a csehszlovák titkosszolgálat is figyelte, a közeli, titkos objektumról szóló híreket azonban a magyar illetékesek azzal cáfolták, hogy a csehek csupán a szálló függőkertjét nézték erődítménynek. Vannak azonban, akik szerint épp a titkos erődítmény kiépítése lehet a magyarázat a Palotaszálló kialakításának hatalmas költségeire.

Fotó: hu.wikipedia.org, jagro

Nem véletlen, hogy a környék hosszú ideje az egyik legkedveltebb üdülőhely az országban, ritka festői látvány tárul itt a látogatók szeme elé. A Hámori-tó déli partján turistaösvény vezet pihenőkkel, emellett a csónakázásra is lehetőséget ad, bár a tónak csak egy részén.

Fotó: www.orszagalbum.hu, Marcsaa
Képek: www.orszagalbum.hu, Miccer, Marcsaa, gilmur, SALCHEE, hu.wikipedia.org, jagro, Szalax, indafoto / miapa.

Hihetetlen csoda Magyarországon: képeken a legnagyobb hazai vízesés!

Tudod, melyik a legmagasabb természetes vízesés hazánkban? Nézd végig a képeket!

Hihetetlen csoda Magyarországon: képeken a legnagyobb hazai vízesés!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük