3+1 kihagyhatatlan látnivaló Ausztriában

Egy lépésre a határtól

Szeretnél utazni és kikapcsolódni, de se időd, se pénzed messzire menni? Irány Ausztria!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Ha szeretnél világot látni, Ausztriát nem érdemes kihagynod, hisz az alpesi falvakkal, hegyekkel, kastélyokkal és világhírű, nagy múltú városokkal büszkélkedő ország a magyar utazók számára az egyik legközelebbi külföldi kirándulóhelynek számít - akár már néhány órás autóúttal elérheted legszebb helyeit. A következőket feltétlenül vedd célba!

Tirol
Salzburg
Alpbach
Bécs

Ahol megszületett a klasszikus zene: Salzburg

Salzburg óvárosa gyönyörű helyen, a Salzbach-folyó és a Mönchsberg-hegy között fekszik, maga fölött a tekintélyt parancsoló Hohensalzburg nevezetű várral. Az óvárost és az újvárost a folyó választja el egymástól. Salzburg helyén egykor római város feküdt, majd a hetedik század vége felé Szent Rupert megalapította az első keresztény egyházközséget. Az évszázadok során Salzburg érsekei olyan hatalmasak lettek, hogy még a Német-Római Birodalom hercege titulust is megkapták.

Salzburg persze inkább arról híres, hogy itt született Mozart - bár a város életében nemigen becsülte meg a zeneszerzőt, manapság, mintegy vezeklésképpen mindent megtesz azért, hogy a lehető legtöbbet hozza ki világszerte ismert szülöttéből. Bárhová is vetődj, itt Mozart muzsikáját hallod, a városban két Mozart Múzeum is üzemel, és még a csokoládégolyót is Mozart Kugelnnek hívják.

Hohensalzburg vára a hercegérsekek céljaira épült, és, bár érdekes látni, milyen fényűző életmódot folytattak lakói, leginkább mégiscsak azért kapaszkodj fel ide, hogy megcsodáld a városra és az Alpok vonulataira nyíló pazar kilátást. A folyó túlsó partján álló Schloss Mirabellhez egy fantasztikus park is társul. A palotát 1606-ban Wolf Dietrich hercegérsek építtette az ágyasa és gyermekei számára.

A 15. századi székesegyházat is érdemes megtekintened, ha itt jársz, mely azonban csak egy a számtalan ragyogó templom közül, melyeket akkor láthatsz igazán, ha gyalogosan teszed meg az utat, vagy épp lovas hintón járod be a bájos utcákat.

A tiroli falvak legszebbje: Alpbach

Alpbach a festői tiroli falvak mintapéldánya, mely nyáron kiváló kirándulóhely, télen pedig nagyszerű sí- és hódeszkatelep. Az Alpbach nevet a krónikák először 1150-ben említik, noha a terület már korábban benépesült, és akkor már több mint ezer éve lakottnak számított.

A világ legszebb kertjei

Nézegess képeket!

Elolvasom

A magasan fekvő, elszigetelt faluba alig vetődött idegen, amíg 1926-ban meg nem épült az idevezető aszfaltút, és miután alig-alig ápoltak kapcsolatot a külvilággal, az itteniek megőrizték hagyományaikat: ma is a sajátos stílusú, alpesi tetejű faházakban laknak, melyek erkélyein nyaranta színes virágok tömkelege pompázik.

És, bár a turizmus elhozta a falu fellendülését, az új házakat is kötelezően a hagyományos stílusban kell megépíteni, hogy Alpbach még sokáig megőrizhesse vonzerejét. A falu elég apró ahhoz, hogy békés, bensőséges hangulatot árasszon - bár a kocsmák késő éjszakáig nyitva tartanak, a hangulat oldott, könnyed. Érdemes megnézned a közelben található múzeumot, az egykori Vorter-Unterberg gazdaságot, mely a 17. században épült, és bámulatos betekintést enged a hegyvidéki gazdák hagyományos életmódjába.

Európa kulturális fővárosa: Bécs

Bécs varázslatos városa a Duna partján, észak és nyugat felől erdős dombok karéjában terül el. A Duna két mesterséges csatornán halad keresztül, melyeket az áradások megelőzésére építettek, középütt keskeny szigettel.

A nagyváros elegáns és látnivalókban gazdag, a művészetek és a zene fellegvára. Óvárosát az UNESCO a Világörökség részévé nyilvánította. A mai Bécs legismertebb építészeti emléke a Stephansdom - Szent István Székesegyház - karcsú, elegáns tornya. A dóm, mely egy korábban itt álló templom helyére épült, a 14. századi gótikus építészet remeke, csillogó tetőcserepei fölött a jelképértékű császári sassal. Kívül és belül egyaránt csodálatos szobrokat találsz, míg a szószék és az oltár külön érdemes a figyelemre.

A világ 15 leggyönyörűbb palotája

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ha Bécsben jársz, az egykori császári rezidenciát, a Hofburgot sem érdemes kihagynod, mely szintén a belvárosban található, akárcsak a legtöbb fontos műemlék, így a területet érdemes gyalogosan felfedezni.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A Schönbrunni-kastély, melynek építésére I. Lipót adott megbízást, kihagyhatatlan látnivaló. A császári kincstár olyan gazdagságban tárja majd eléd az aranyat és a drágaköveket, világi és vallási ereklyéket, hogy azt sem tudod, hová nézz. Napokra van szükség ahhoz, míg egyáltalán felmérheted, mennyi csodát rejteget Bécs.

Plusz tipp: a Spanyol Lovasiskola
Ha Bécsben jársz, feltétlenül látogass el a város központjában található, világhírű Spanyol Lovasiskolába, mely a világ legrégebben működő hasonló intézménye, egyben az utolsó, ahol mindmáig a klasszikus elvek szerint idomítják és vezetik a lovakat. Az 1735-ben megépült barokk stílusú lovarda karzataival és kristálycsillárjaival leginkább egy fényűző bálteremre emlékeztet. A lovasbemutatókra igen nehéz bejutni, ám megnézheted a reggeli gyakorlatozást, vagy tehetsz egy sétát az istállókban is.

Cikkünk az 501 kihagyhatatlan látnivaló a világ minden tájáról című könyv alapján készült.

Ezt is szeretjük