3 szuper, kihagyhatatlan biciklis túraútvonal

Kezdőknek is!

Aktív pihenéssel akarod tölteni szabadidődet? Pattanj nyeregbe, és járd be hazánk vadregényes vidékeit!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Azok, akik hetente többször is leporolják a jó öreg kétkerekűt, egyetértenek abban, hogy aligha létezik olyan testmozgás, mely tökéletesebb lenne a biciklizésnél. Hisz elég egy kényelmes és strapabíró járgány, és máris magukénak érezhetik az egész világot - bárhová eljuthatnak, nem köti őket semmi, gyönyörű tájakat ismerhetnek meg, miközben élvezhetik a friss levegő és a napsütés áldásos hatásait is.

Ha szeretnéd kihasználni a jó időt, és szívesen megtapasztalnád, milyen jó érzéssel tölti el az embert, ha harminc-negyven kilométer tekerés után csobbanhat egyet egy hűs vizű, csaknem érintetlen tóban, kapd elő a biciklidet, és vágj neki egy könnyű, de izgalmas túrának! Íme, a legjobb egy napos útvonalak!

Szerek és porták között - Túra az Őrségben

Ha nem jártál még hazánk nyugati határvidékének mesébe illő, érintetlennek tűnő, hol vadregényes, hol pedig barátságos kis falvakkal teli tájain, mielőbb vedd célba az Őrséget. Még nyáron, a legnagyobb melegben is bátran nekivághatsz az útnak, hisz szinte mindenütt erdő vesz majd körül, a fák összehajolnak az országút felett, így az útszakasz nagy részén árnyat nyújtanak az arra tévedő vándornak.

A dimbes-dombos tájakon, a patakokon és a kedves, apró falvakon kívül érdemes megcsodálnod a híres veleméri Árpád-kori templomot, a régi haranglábakat, Pityerszert, illetve a nagyrákosi völgyhidat, ha pedig pihenni szeretnél egy kicsit, látogasd meg a táj jellegzetes ételeit és italait kínáló vendéglátóhelyeket, vagy frissítsd fel magad az Őrség hűs tavainak valamelyikében.

A túra nem kiépített kerékpárutakon visz keresztül, ám nem kell percenként egy autónál nagyobb forgalomra számítanod. Akkor sem kell aggódnod, ha elakadsz, vagy épp a biciklid mondja fel a szolgálatot, hisz a környéken számos kerékpárbarát szolgáltató található.

Útvonal: Őrimagyarósd, Csöde, Kerkafalva, Csesztreg, Nemesnép, Márokföld, Velemér, Magyarszombatfa, Kercaszomor, Bajánsenye, Őriszentpéter, Nagyrákos, Pankasz, Hegyhátszentjakab, Vadása-tó, Őrimagyarósd.
Az út hossza: körülbelül 60 km, egy túranap.

További információért kattints az Őrségi Teleház honlapjára.

Kastélyok és vizek mellett - Fertő-tavi túra

Ha a természeti kincsek mellett a kulturális feltöltődést sem szeretnéd kihagyni, tekerj végig az osztrák-magyar határon fekvő, a Világörökség részét képező Fertő-tó hazai szakaszán, olyan nevezetes látnivalók érintésével, mint a fertőrákosi kőfejtő - ahol, ha szerencséd van, elcsíphetsz egy barlangszínházi előadást - vagy a magyar Versailles-ként emlegetett fertődi Esterházy-kastély.

A Világörökség magyar helyszínei

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ne hagyd ki a nagycenki Széchenyi-kastélyt sem, ahol a Széchenyi István életművét bemutató kiállítás és a családi mauzóleum megtekintésén kívül felkeresheted a híres méntelepet, illetve a Széchenyi Múzeumvasutat is kipróbálhatod. Ha fürdeni szeretnél, Fertőrákosnál tarts pihenőt - ha van kedved hozzá, itt akár egy hajóútnak is nekivághatsz. A Fertőrákos és Balf közötti szakaszon kiépített kerékpárúton tekerhetsz, ráadásul néhány nagyobb emelkedőn kívül nem kell túl megerőltető terepre számítanod.

Útvonal: Sopron, Fertőrákos, Balf, Fertőboz, Nagycenk, Hidegség, Fertőhomok, Hegykő, Fertőszéplak, Fertőd.
Az út hossza: körülbelül 39 km, egy túranap.

További információért kattints a Fertő-Hansági Nemzeti Park honlapjára.

Hegyeken és völgyön át - Túra a Dunakanyarban

A Dunakanyar nem véletlenül számít az egyik legnépszerűbb túraútvonalnak a hazai, különösen a budapesti bringások között. A leggyakrabban látogatott túraútvonal Szentendrén és a Visegrádi-hegységen vezet keresztül, az Apátkúti-völgy, Pilisszentlászló, illetve az ország egyik legrégebbi településének, Visegrádnak, illetve híres fellegvárának érintésével.

Az ország leggyönyörűbb arborétumai

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az útvonal csaknem teljes egészében a Duna mellett halad, de a folyó gyönyörű és fenséges látványa mellett a szigetek és ártéri erdők világát is megcsodálhatod. Ha marad egy kis időd, visszafelé ne hagyd ki a festői szépségű Szentendre múzeumait, illetve a skanzent se.

A terepet könnyebb-nehezebb emelkedők, lejtők és kanyarok tarkítják, ám végig jó minőségű, aszfaltozott, erdészeti vagy országúton haladhatsz.

Útvonal: Szentendre, Skanzen, Apátkúti-völgy, Visegrád, Lepence, Pilisszentlászló, Skanzen, Szentendre.
Az út hossza: körülbelül 46 km, egy túranap.

Ha további információra van szükséged, illetve szívesen megismernéd a Dunakanyar többi kerékpáros túraútvonalát is, kattints ide! »
Ezt is szeretjük