Dunaújváros egyik legfőbb kulturális központja volt az ötvenes években a Vidám Park, mely ma gyakorlatilag úgy néz ki, akár egy kísértetjárta roncstelep. A helyiek kedvence 1952-ben nyitott meg, és egészen 1993-ig üzemelt, az azóta eltelt közel 20 év alatt azonban az enyészeté lett a közösségi helyszín. Nézd meg, mi lett az ország egyik legjobban felszerelt vidámparkjából!

A Vidám Park 41 évig szórakoztatta a kicsiket és nagyokat. Az egyik legjobban felszerelt vurstli volt az országban, mára azonban hírnevére és sokszínűségére csak a helyiek emlékeznek.
Fotó: panoramio.com, Zajza

Az egykori kapu előtt már nem kígyózik a látogatók sora. Bejutni nemcsak életveszélyes, de szigorúan tilos is, őrök vigyáznak arra, hogy a hívatlan látogatók elkerüljék a helyet. Csak kívülről nézheted meg.
Fotó: panoramio.com, Zajza

A kisvasút sínpályáját megette a rozsda, és sok helyen a növények is benőtték.
Fotó: panoramio.com, Zajza

A hajdani horgásztóból sem lehet semmit kifogni.
Fotó: panoramio.com, Zajza

A dodzsemek szerteszét hevernek. Ami mozdítható volt, mint például a kormány, illetve a kerekek, vandálok már lelopták róluk.
Fotó: panoramio.com, Zajza

A dunaújvárosi vidámparkot sokszor a képen látható, Csernobilhoz közeli Pripyat vidámparkjához hasonlítják, mely az atomkatasztrófa óta elhagyatottan áll.
Fotó: fr.wikipedia.org, Pripiat szócikk

A helyiek mindig is szerették volna feléleszteni a dunaújvárosi parkot. Egy nyáron alakult, Boda András és Dankó Zoltán által vezetett civil szerveződés egyfolytában azon dolgozik, hogy visszaadja a hely egykori fényét, és látogathatóvá tegye az egykori kedvencet.
Fotó: panoramio.com, Zajza
Megdöbbentő képek Csernobilról
Ha kíváncsi vagy, milyen manapság az atomerőmű elhagyatott környéke, nézd végig galériánk képeit!
Sosem látott képek Csernobilról
Nézegess képeket!
Elolvasom