Gyógyító erdő Magyarországon: nézd meg képeken is a gyönyörű helyet!

A legendák és az orvosok szerint is gyógyít a magyar falu környéke.

Bükkszentkereszti gyógyító erdő
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A hegyekkel körülzárt Bükkszentkereszt 600 méteres tengerszint feletti átlagmagasságával hazánk egyik legmagasabban fekvő települése, melyet festői természeti környezete mellett egyre nagyobb számban keresnek fel gyógyító ereje miatt is, legyen szó orvosi szempontból is hatékony klímájáról vagy épp az itt található erdő különös köveiből áradó rejtélyes energiáról. Bármi legyen is az ok, egy itt megtett kirándulás felejthetetlen élmény marad. Nézd meg a képeket!

A Miskolctól körülbelül 20 kilométerre, a Bükk hegységben található Bükkszentkereszt egy völgykatlanban helyezkedik el, melyet a Somos-bérc, a Kis-Dél, a Felső-Bagoly-hegy, a Galuzsnya-tető és a Nagy-Ivácshegyek zárnak körbe.

Fotó: www.orszagalbum.hu, picur.emo.star

Bükkszentkereszten híres legenda szól a Boldogasszony kövéről, úgy tartják ugyanis, miközben Szűz Mária fia kereszthalála után bánatában a világot járta, megfordult a falucska melletti erdőben is, ahol leült egy kőre pihenni, mely fel is vette ülésének nyomát. A legenda kialakulásában fontos része volt a kácsi búcsúnak is, oda igyekezve, illetve onnan visszatérve ugyanis ezen a helyen pihent le a rokonság, akik úgy vélték, fáradtságuk meglepő gyorsasággal tűnt tova. Az itt található köveket - a képen ezek egyike látható - ma is sok zarándok keresi fel a gyógyulást, feltöltődést keresve.

Fotó: www.orszagalbum.hu, agaborn95

De nemcsak a legenda szerint jelent gyógyító helyet a környék, a tiszta, magaslati levegőnek tudományosan is bizonyított a jótékony hatása, nem véletlen, hogy Bükkszentkereszt szubalpin gyógyhelynek számít.

Fotó: www.orszagalbum.hu, sora

Érdemes idelátogatnia annak, aki asztmától, illetve más légzőszervi megbetegedéstől szenved, de segítséget nyújthat a hely pajzsmirigy-rendellenesség, vérszegénység, idegi kimerültség esetén is.

Fotó: www.orszagalbum.hu, koszazsu

Bükkszentkereszt települése a 18. században jött létre az üveggyártás céljából épített üveghutának köszönhetően. Az itt élők hagyományosan ezzel, valamint szénégetéssel, mészégetéssel foglalkoztak - a képen utóbbi nyomai láthatók, a környékbeli barangolások során nem nehéz belebotlani hasonló emlékekbe.

Fotó: www.orszagalbum.hu, szittyu11

A Bükk ezen része - is - tökéletes úti cél azoknak, akik a természet változatosságában szeretnének elmerülni: a környéken számos növényritkaság található, madárvilága is rendkívül gazdag, emellett az erdő apró élőlényei is szinte testközelből figyelhetők meg.

Fotó: www.orszagalbum.hu, szittyu11

Az eredetileg Újhutaként ismert falu 1940-ben kapta meg a Bükkszentkereszt nevet. Ma körülbelül 1200-an élnek itt.

Fotó: hu.wikipedia.org, Szm orosh

A kis falut kulturális látnivalói miatt is érdemes felkeresni, legyen szó a Bükki Üveghuták Ipartörténeti Múzeumáról, a Szabadtéri Néprajzi Gyűjteményről vagy épp a Gyógynövényházról, Gyógynövénykertről. A bal oldali képen a település megalapításának emlékműve látható, a jobb oldalin pedig IV. Béla emlékműve - a magyar király állítólag a Lófő-tisztáson ütközött meg utoljára a tatárokkal. Ha többet szeretnél tudni Bükkszentkeresztről, kattints ide!

Fotó: hu.wikipedia.org, Pásztörperc, Szalax

Képeken a lebegő magyar falu: hihetetlenül gyönyörű

Földöntúli látványt nyújtanak a Bokodi-tó házai: kattints az alábbi galériára, és nézd meg a látványos fotókat!

Képeken a lebegő magyar falu: a Bokodi-tó házaihoz nincs hasonló

Nézegess képeket!

Elolvasom

A kép forrása: indafoto.hu / miapa.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük