Rég halott kisfiúk szelleme tűnt fel a magyar épületben
Furcsa dolgokat mondanak róla.
Sokan ismerik a budapesti, hírhedt szellemtelepről keringő legendákat, nem ez azonban az egyetlen olyan hely a fővárosban, mellyel kapcsolatban kísértethistóriák kaptak szárnyra a köztudatban.
A Kodály-köröndön található Andrássy-udvar szintén ilyen hely, ráadásul számos különféle rejtélyes eset kötődik hozzá. Mindemellett akkor is érdemes felkeresni, ha nem hiszel a babonás mendemondákban, ugyanis a zenetörténet egyik legkiemelkedőbb múzeuma működik épületében.
Az egyik leghíresebb magyar lakott az épületben
Az egykor szemétlerakóként funkcionáló területet az Andrássy út sugárúttá alakítása során építették be, illetve alakították ki, ekkor épült fel a tér négy jellegzetes épülete, melyek mindegyike előtt egy szobor, illetve kisebb parkos rész is található.
A tér 1971-ben kapta meg Kodály Zoltán nevét, aki 1924-től haláláig itt, pontosabban a Bukovics Gyula által tervezett Andrássy-udvar földszinti, négyszobás saroklakásában élt.
Az egykori lakásban működik ma a Kodály Zoltán Emlékmúzeum és Archívum, mely korabeli állapotában mutatja be, milyen lehetett egykor a hely, ahol Kodály dolgozott és alkotott, és ahol a kor neves zenészei, zeneszerzői oly gyakran megfordultak.
Szellemfiúk, eltűnt munkások, egy elátkozott könyv
A gyönyörű épület azonban nemcsak erről, de rejtélyes városi legendáiról is híres, úgy tartják például, kísértetek járják - az egykori építész, Bukovics Gyula 1884-ben, baleset következtében elhunyt ikerfiairól szólnak a történetek -, felújításáról pedig azt beszélik, egykor azért szakadt meg, mert két munkás is eltűnt közben, furcsa körülmények között. A szóbeszéd szerint később megtalálták őket, egyiküket eszméletlenül egy dohos szekrényben, a másikat pedig a pincébe zárva, nem emlékeztek azonban semmire abból, hogy kerültek oda.
Mindemellett egy különös könyvet is gyakran emlegetnek az épülettel kapcsolatban, melyet megtalálása után állítólag felsőbb szervek koboztak el, és melyről úgy tartják, akár el is lehetett átkozva.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Kép: wikimapia.org.
OLVASD EL EZT IS!
- balaton
- pihenés itthon