A világ legszebbjei közé került ez a magyar villamosvonal! Képeken a gyönyörű út

Ezeket a fotókat neked sem szabad kihagyni!

A budapesti 2-es villamost 2012-ben a National Geographic beválasztotta a világ tíz legszebb villamosvonala közé. A hetedik helyen elkönyvelt csodás útvonal a Dunával párhuzamosan, a pesti felső rakparton közlekedik, a Jászai Mari tér és a Közvágóhíd között. 

A villamos a Jászai Mari tértől indul, megkerüli a Kossuth teret, majd kigurul a Duna-partra. A Lánchídig a Széchenyi rakparton halad, majd a Duna-korzó után átmegy az Erzsébet híd alatt, és az alagútban is fut a vonala. A Közraktár utca után a Petőfi-híd alatt közlekedik a Boráros tér felé, majd a Soroksári útra kanyarodik. Végül a Rákóczi híd pesti hídfőjétől a Közvágóhíd végállomásig menetel.

Az 1942-ben épült villamosvonal a 2. világháborúban megsemmisült, és csak 1945-ben indult újra. Mai útvonalán 1973-ben közlekedett először. 2007-től 2009 októberéig a 4-es metró Fővám téri állomásának építése miatt két szakaszon működött.

Ilyen csodás a 2-es villamos útvonala

A következő válogatásban arra vállalkozunk, hogy bemutassuk a 2-es villamos varázslatos útvonalának szépségeit, a teljesség igénye nélkül. Nézzük, melyek azok a csodálatos helyszínek, amelyek által méltán került be a fővárosi vonal a világ legszebbjei közé.

A villamos megáll a Kossuth téren, ahol az Országház, Budapest legismertebb és persze egyik legszebb épülete áll.

A Lánchíd budai hídfőjénél, az alagút Duna-parti torkolatának közelében van a sikló alsó állomása. A sajátos jármű festői környezetét a 2-es villamosról, a Széchenyi tér közeléből is megcsodálhatjuk.

Ha már Széchenyi tér, akkor ott a csodás Lánchíd, vagyis hivatalos nevén a Széchenyi lánchíd. Ahhoz, hogy így lásd le kell ugranod a villamosról, és sétálni picit, mert épp alatta halad át egy alagúton. A híd volt az első közös építménye Budának és Pestnek.

Budapest legrövidebb hídja, a Szabadság híd is látható a 2-es villamos Fővám téri megállójának közeléből.

A rekordidő alatt megépült Nemzeti Színház nettó alapterülete a szabadtéri színpaddal együtt több mint 20 ezer négyzetméter. A csodás épületre gyönyörű rálátás nyílik a villamosból.

Fotók: Jaksa Vivien

Magyar villamosok, amiket még nem láttál

A járatokon nosztalgia-vonal- vagy napijeggyel, illetve éves nosztalgiabérlettel lehet utazni. Nézd meg képeken a múltidéző járműveket, a Duna és a Termál villamost.

A BKK olyan villamosokat vet be, amiket eddig nem láthattál

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük