Orbán Viktor: Nem vagyunk képesek a biológiai fenntartásra

A Tusnádfürdőn megtartott 31. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor, azaz a Tusványos záróprogramja idén is Orbán Viktor miniszterelnök beszéde volt.

Orbán Viktor Tusványos 2022
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Tusnádfürdőn megtartott 31. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor, azaz a Tusványos záróprogramja idén is Orbán Viktor beszéde volt. A miniszterelnök utoljára 2019-ben tartott itt beszédet. 

Orbán szavainak fókuszában az ország demográfiai problémái, a migrációs problémák, a  gendermozgalom és a háború álltak. 

Orbán Viktor 2022-es beszéde a Tusványoson

A miniszterelnök beszédének elejét "Van, ami örök: Erdély román föld" transzparenst lóbáló román nacionalisták zavarták meg, akiket a biztonsági személyzet gyorsan elvezetett. 

Orbán borús jóslattal indított, azt mondta, hogy a következő évtized a "veszélyek, bizonytalanság és háború évtizede" lesz. Véleménye szerint repedeznek a nyugati civilizáció megrendíthetetlennek hitt tartóoszlopai, korábban azt hittük, hogy a tudomány védőburkában élünk, de jött egy vírus, azt hittük, hogy Európában nem lehet háború, de most pont az van a szomszédban, és azt is hittük, hogy a hidegháború nem térhet vissza, de most sokan blokkvilágba szeretnék szervezni az életünket.

Orbán szerint "emberek milliói félreértik, hogy mi történik velük". Szerinte a problémák gyökere a nyugati világ hatalmi térvesztésében található. A nyugat elveszíti az anyagcsatát, fogalmazott, hiszen a világ energiahordozóinak nagy része napjainkra már a nyugati világon kívül esik. Orbán azt mondta, hogy az USA 2013-tól új kitermelési technológiát indított el, ami erősebb pozíciót jelent számukra a nemzetközi biztonság terén, és ezt külpolitikai fegyverként használják.

D MTI20220723009
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher / MTI

Az európai értékekre kitérve Orbán arról beszélt, az EU mindenki gázfogyasztását csökkenteni akarja, szerinte a terv az, hogy akinek elfogy a gáza, az elvegye attól, akinek van, amit nemes egyszerűséggel einstandnak neveznek. A miniszterelnök szerint az EU kezében nincs többé nyersanyag, csak katonai erő és tőke.

Orbán ezt követően felsorolta azokat a legjelentősebb kihívásokat is, amelyekkel a következő időszakban számolni kell. Ezek a demográfiai problémák, a migrációs problémák, az általa csak "nyugati bolondériának" aposztrofált gendermozgalom és a háború. A demográfiai problémák kapcsán úgy fogalmazott, hogy jóval több a temetés, mint a keresztelő, ezért mi a világ népei közül abba a csoportba tartozunk, akik nem képesek a biológiai fenntartásra. Szerinte, ha nem lesz fordulat, ellakják tőlünk a Kárpát-medencét.

A migráció témájára áttérve a miniszterelnök arról beszélt, hogy a migráció kettéválasztotta Európát.  Az egyik fele egy olyan világ, ahol európai és azon kívüli népek együtt élnek. Ezek az országok szerinte nem nemzetek, hanem népek konglomerátumai. Nem a nyugat, hanem a posztnyugat, fogalmazott. Európa másik fele mi, közép-európaiak vagyunk. 

Orbán szerint Soros György és a brüsszeli erők még mindig ránk akarják kényszeríteni a migrációt. "Mi csak azt kérjük, hogy ők ne akarják ránk kényszeríteni azt a sorsot, amit mi nem sorsnak, hanem végzetnek látunk egy nemzet számára.” 

"Mi nem vagyunk kevert fajúak." Zárta a gondolatmenetet.

A genderrel kapcsolatos kihíváshoz kapcsolódóan azt mondta a miniszterelnök, hogy "mi azt kérjük csak, hogy fogadják el, nálunk az apa férfi, az anya nő, a gyerekeinket pedig hagyják békén".

Orbán a háborúval kapcsolatban azt mondta, hogy minden háború elsődleges szempontja a tény, hogy az anyák siratják a gyerekeiket, a gyerekek pedig elveszítik a szüleiket, ezért a magyar kormány legfőbb kötelessége, hogy magyar szülő és magyar gyermek ne kerülhessen ilyen helyzetbe.

A miniszterelnök szerint azok, akik azért kritizálják a magyar kormányt, mert nem elég elkötelezettek az ukránok mellett, azok messze vannak, csak pénzt és fegyvert adnak, a magyarok ezzel szemben érintettek, hiszen már 86 magyar halt meg a háborúban.

„Ez nem a mi háborúnk. Magyarország NATO-tag, a NATO erősebb, mint Oroszország, és Oroszország soha nem fogja megtámadni a NATO-t" - mondta a miniszterelnök. 

Orbán szerint, ha a kritikus pillanatban Donald Trump lett volna az amerikai elnök és Angela Merkel a német kancellár, akkor ma nem lenne háború.

D MTI20220723004
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher / MTI

Az ukránok Orbán szerint sosem fognak háborút nyerni nyugati kiképzőkkel, nyugati fegyverekkel az oroszokkal szemben. Orbán szerint az Amerikai Egyesült Államok elvesztette azon képességét, hogy kijelölje, hogy melyik birodalom a gonosz, és felszólítson mindenkit, hogy csatlakozzon hozzá a gonosz elleni harcban. Orbán szerint ebben a mostani háborúban ez nem sikerült az oroszokkal szemben, sem India, sem Kína nem áll az USA mellé. 

Orbán szerint az egyetlen járható út a béke lenne. Béketárgyalásra és békeajánlatra lenne szükség, és az uniónak nem az lenne a dolga, hogy az oroszok vagy ukránok oldalára álljon, hanem hogy közéjük. Orosz-ukrán béketárgyalásra azonban hiába várunk, a miniszterelnök szerint ez nem fog megtörténni, orosz-amerikai béketárgyalásra lenne szükség. 

A miniszterelnök szerint a háborúval azok járnak jól, akiknek minél több energiaforrása van. Ezért jól járnak az oroszok, a kínaiak és az amerikaiak is, az Európai Unió azonban rosszul jár. 

A miniszterelnök beszélt a rezsicsökkentés változásairól is. Orbán szerint a rezsicsökkentés jól működött tíz évig, de a háború kibillentette. A feladat tehát a mostani állapotot megvédeni. Erről úgy látja Orbán, hogy ez sikerülni is fog. Az átlagfogyasztásig megmarad a korábban csökkentett ár, csak efölött kell piaci árat fizetni.

Orbán szerint "le kell jönni a gázról, mert az áram sokkal kisebb terhet jelent Magyarországnak". A biomassza is jó lehetőség ezen kívül. 

Orbán kitért a recesszió problémájára is. Szerinte a forint gyengülését automatikusan okozza, hogy a dollár erősödik az euróval szemben. A cél a miniszterelnök szerint az, hogy Magyarország lokális kivétel legyen a globális recesszió alól. 

A miniszterelnök kitért a következő időszakra vonatkozó tervekre is. Szerinte akkor lehetséges megőrizni az ország gazdasági sikereit, ha kimaradunk a háborúból, a migrációból, a genderőrületből, a globális adóból és az európai általános recesszióból.

Orbán véleménye szerint új megállapodást kell kötni az unióval, Kínával és az USA-val is. Ha ezt sikerül megoldani, akkor vissza tudunk kapaszkodni 2024-ben a régi növekedési és fejlődési pályára.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

"De valójában 2030-ra gyúrunk", fogalmazott Orbán, ekkorra komoly válság lesz az USA-ban, és az eurózóna összes problémája is ki fog csúcsosodni. 

Orbán szerint azon tényezők, melyekre építeni lehet, a következők: 

  • határvédelem,
  • a családok védelme,
  • hadseregfejlesztés,
  • az energiaforrások diverzifikálása,
  • a technológiai váltás kihasználása,
  • a külföldi tőke beáramlása,
  • a tranzitországstátusz,
  • a politikai stabilitás, a kétharmad,
  • a szellemi alapok és
  • az ambíció.

Orbán Viktor szerint Magyarország tranzisztorország mivolta miatt elleneznünk kell minden blokkosodást, mivel egy ilyen helyzetben az országból perifériaország lesz. Kiemelte a politikai vezetésben bekövetkező nemzedékváltást is. Ezt mondta: "A magam korabeliek Európában még csak kezdik a politikai pályafutásukat, én már éppen kifele megyek.” Ráadásul a legtöbb minisztere is fiatal. 

A miniszterelnök így zárta a csaknem egyórás beszédét: "a világ nekünk tartozik, és ezt a tartozást be is akarjuk, és be is fogjuk vasalni”.

Itt az új ingyenes rezsikalkulátor: segít kiszámolni a költségeket

Az MVM (MVM Energetika Zártkörűen Működő Részvénytársaság) ingyenes díjkalkulátorral segíti a várható rezsiárak kiszámolását.

Itt az új ingyenes rezsikalkulátor: segít kiszámolni a költségeket

A szolgáltatással a lakossági ügyfelek kiszámíthatják az áram és a földgáz augusztustól várható költségeit.

Elolvasom

Képek: A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök előadást tart a 31. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban az erdélyi Tusnádfürdőn 2022. július 23-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Ezt is szeretjük