Visel szemüveget a férfi a híres rajzon? 10-ből 9-en rosszul válaszolnak
Te is bedőlsz a Mandela-effektus leggyakoribb tévhiteinek? Teszteld!
Nagyon furcsa érzés, amikor az ember évekig él tévedésben egy bizonyos dologgal kapcsolatban, majd hirtelen rájön, hogy a valóság teljesen más, mint amit addig gondolt. A jelenség olyan gyakori, hogy egyes tévhiteket tömegek tartanak igaznak. Ezt hívjuk Mandela-effektusnak, mely a 2013-ban elhunyt Nelson Mandeláról kapta a nevét.
Ennek oka, hogy a '80-as években rengetegen hitték azt, hogy a dél-afrikai aktivista már meghalt, pedig akkor még nagyon is élt, csak éppen börtönben volt. Bár a Mandela-effektusnak egyelőre nincs pontos tudományos magyarázata, létezése egyértelmű, ezt az alábbi kérdések is bizonyítják. Próbáld ki, hogy te is a jelenség áldozatául estél-e: hány helyes választ adsz?
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- franciaország
- történelem
Egy hatalmas tévhit Napóleonról: az iskolában is tanítják, pedig nem igaz
- érdekesség
- tudomány