Drámai pillanatban kattintott a fotós - Szinte megbénította a rettegés a róka áldozatát

Mormotára támadó róka fotójával nyerte Az év természetfotósa díjat egy kínai versenyző.

Az év természetfotósa
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A zsákmányejtés drámai pillanatát ábrázoló fotóval nyerte el Az év természetfotósa díjat kedden egy kínai versenyző, aki egy mormotára támadó rókát kapott le gépével a Tibeti-fennsíkon. Pao Jung-csing fotóján a levegőbe ugró mormotát szinte megbénítja a rettegés, az ujjait szétnyitja, a száját kitátja, miközben a róka arra készül, hogy rávesse magát.

A pillanatot megörökítő képért a kínai fotós Az év természetfotósa díjat kapta, amelyet a londoni Természettudományi Múzeumban adtak át - adta hírül a BBC News. Az év természetfotósa pályázatot 55. éve rendezik meg. A versenyben 19 kategóriában díjazzák a természetben készült fotókat, egyebek mellett az állatok viselkedése, sajtófotó és portré témakörben. Idén 48 ezer fotóval pályáztak a természetfotósok a díjakra mintegy száz országból.

Az év természetfotósa

A Pillanat című képet Pao a világ tetejeként emlegetett Tibeti-fennsíkon készítette 4500 méteres tengerszint feletti magasságban. A National Geographic cikke idézi a zsűri elnökét, Roz Kidmant, aki elmondta, hogy a térségben készült ritka képek közé tartozik a győztes fotó, és hangsúlyozta, hogy a kép azért is rendkívüli, mert a tibeti róka és a mormota, a fennsík ökológiájának két kulcsfontosságú faja közötti erőteljes interakciót ábrázolja. A londoni múzeumban péntektől tekinthetők meg a győztes fotók és a verseny válogatott anyaga.

Pao Jung-csing képe a fődíj mellett megosztva Az év legjobb fotója díjat is kiérdemelte az emlősök viselkedése kategóriában.
Fotó: Pao Jung-csing
Az év ifjú természetfotósa díjat a 14 éves Cruz Erdman kapta, aki egy éjszakai merülés során készített fotót az indonéziai Lembeh-szorosban, egy színjátszó tintahalról. A fotós igyekezett mozdulatlan maradni, hogy ne kavarja fel a vizet.
Fotó: Cruz Erdman
A madarak viselkedése kategória győztes képét a norvég Audun Rikardsen készítette, aki egy fjord fölött egy fa ágára leszálló szirti sast kapott le.
Fotó: Audun Rikardsen
A német Stefan Christmann az Antarktiszon fotózott mintegy ötezer egymáshoz bújó hím császárpingvint, amelyek tojásaikat óvják a hideg széltől, ezalatt a nőstények a tengerben kutatnak táplálék után. A kép Az év portfóliója díjat nyerte el.
Fotó: Stefan Christmann
A National Geographic fotósa, Charlie Hamilton James a városi természetfotó kategóriában vitte el a trófeát azzal a képével, amely éjszaka egy New York-i utcai csatorna nyílása körül nyüzsgő patkányokról készült. Elmondta: hónapokig követte a patkányokat a New York-i csatornákban, és nagyon élvezte az éjszakai munkát.
Fotó: Charlie Hamilton James

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük