Tényleg kell szemránckrémet használni? A legtöbben feleslegesen költenek rá

Nagyon sokan használnak szemránckrémet, de teljesen feleslegesen. Eláruljuk, mikor szükségtelen, és azt is, hogy mikor érdemes beruházni rá.

szemranckrem
Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A szemránckrém ma már az alapvető arcápolási rutin szerves részét képezi, és a legtöbb nő fürdőszobájában ott rejtőzik. Na de tényleg olyan hatásos? Tényleg szükség van rá, vagy csak egy jó marketingfogás?

A válasz valószínűleg sokakat meglep, ugyanis bár vannak olyan esetek, amikor hasznos lehet, jó néhányan teljesen feleslegesen költenek erre a termékre.

Tényleg kell szemránckrémet használni?

Mikor nem szükséges?

A szemkörnyékápolók alapvetően olyan hidratálókrémek, amiket kifejezetten a szemkörnyéki, vékonyabb, érzékenyebb bőre terveztek, és pontosan ezért sokszor alacsonyabb koncentrációban tartalmazzák az összetevőket. Dr. Farah Moustafa bőrgyógyász azonban hozzáteszi: az arcápoló krém ugyanúgy alkalmas erre a feladatra, ugyanúgy ápolja a területet. 

Ha tehát alapvetően nem küzdesz különösebb problémákkal a szemkörnyéken, nem hajlamos itt irritációra a bőröd, akkor nem szükséges szemránckrémet használnod. Ha pedig a ránctalanítás a cél, de a jól bevált arcápolód is tartalmaz anti-aging hatóanyagokat, szintén felesleges erre költened. De érdemes megnézni a szemkörnyékápoló összetevőit is: ha nincsenek benne ránctalanító vagy élénkítő, sötét karikák elleni hatóanyagok, például peptidek, C-vitamin, gyenge retinol vagy koffein, akkor szintén elég helyette az arckrémedet felvinni erre a területre is.

Nem arról van szó, hogy a szemkörnyék ápolása ne lenne fontos. Nagyon is az, hiszen ez a terület könnyen kiszáradhat, petyhüdtté válhat. De ha csupán ennyi a probléma, bőven elég rá a szokásos hidratálód vagy ránctalanítód is.

A cikk az ajánló után folytatódik

Mikor érdemes használni?

Ha problémásnak érzed a szemkörnyéki területet, például puffadt, karikás, duzzadt vagy fokozottan száraz, illetve érzékeny, akkor nem árt, ha beszerzel egy kifejezetten erre a célra tervezett szemkörnyékápolót. De mindig figyelj arra, hogy ezek a termékek ne tartalmazzanak irritáló összetevőket, például denaturált szeszt - Alcohol Denat néven találod az összetevőlistán -, viszont tényleg legyenek bennük valódi hatóanyagok. 

A sötét karikák és puffadtság ellen például jól működik a koffein és a C-vitamin, a ráncok ellen pedig bevetheted a peptides, a retinolos és a hialuronsavas krémeket. A szemkörnyékápolót elég vékonyan felvinni a szem alatti és melletti területre az ujjbegyeiddel, óvatos, ütögető mozdulatokkal. De ne feledkezz meg a szemhéjról sem, és egészen a szemöldök alsó részéig kend be velük a bőrödet.

Olcsó, de jó C-vitaminos szérumok körképe

A C-vitamin egy vízben oldódó antioxidáns, ami felveszi a harcot a káros szabad gyökökkel, gyulladáscsökkentő hatású, serkenti a kollagéntermelést, rugalmasabbá és ragyogóbbá teszi a bőrt, halványítja a pigmentfoltokat és a hegeket, valamint késlelteti a bőröregedést, csökkenti annak jeleit. Ha szeretnéd te is kipróbálni, nézz körül körképünkben: olcsó, de jó C-vitaminos szérumokat mutatunk árakkal, amikben biztos, hogy nem fogsz csalódni. Szerkesztőségünk jól bevált kedvencei is köztük vannak.

Serkentik a kollagéntermelést, csökkentik a pigmentfoltokat - Olcsó, de jó C-vitaminos szérumok körképe

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek: Getty Images.)

Ezt is szeretjük