Ezt tilos ecettel tisztítanod! 7 dolog, aminek többet ártasz vele, mint használsz

Bizonyos tárgyak esetében káros is lehet a használata.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Számos alkalommal írtunk már arról, hogy az ecet háztartásban betöltött szerepe mennyire sokrétű lehet - ide kattintva találod meg korábbi cikkeinket -, kevesebb szó esett azonban azokról a területekről, amelyek esetében nem célszerű felhasználni, ugyanis több kárt okozhat, mint amennyit használ. Nézd meg a képeket!

Bár általános tisztítószer készíthető ecet hozzáadásával, vannak tárgyak és felületek, amelyeknek kifejezetten ártana a használata. Ilyenek a drágakövekkel készült ékszerek, illetve a gyöngyből készült holmik is. Az ecet ezeket károsíthatja, marhatja a felületüket, sőt, a gyöngyöt akár szét is mállaszthatja.

Az antik tárgyak tisztításához sem elég kíméletes az ecet.

Kerülnöd kell használatát a márványfelületek vagy például a természetes kőből készült padlók és munkafelületek esetében is, ezeknek sem tesz jót a savtartalom, még ha csak enyhe is.

Ne használj ecetet viaszozott felületeken, így például autót se moss ecetes, házi készítésű szerrel, ugyanis kárt tehet a fényezésében. Ugyanakkor tökéletes megoldás, ha éppen viaszfoltot szeretnél eltüntetni valahonnan.

A mobiltelefon és a számítógép kijelzője is túl érzékeny ahhoz, hogy enyhe ecetes oldattal próbáld meg áttörölgetni.

Ha a padlóra esett a tojás, vagy bármely más felületet szennyezett be, inkább ne ecettel vagy ecetes vízzel próbáld meg feltakarítani a maradékát, hatására ugyanis a fehérje megkeményedik és odaszárad, ami miatt még nehezebb lesz eltüntetni.

Az egyszerű háztartási ecet mellett az almaecettel is érdemes vigyáznod, míg például előbbi hasznos segítőtárs lehet a mosás során, utóbbit ne használd erre, ugyanis újabb foltok kialakulását eredményezheti.

Amellett, hogy tisztában vagy vele, mire nem szabad használnod, azt is életmentő lehet tudni, mivel együtt tilos alkalmazni. Ne használd például együtt vagy egymás után klórtartalmú szerekkel, fehérítővel, ugyanis klórgáz képződhet, amelynek kismértékben is érezhető komoly irritatív hatása, nagyobb mennyiségben pedig akár halálos is lehet. Kattints ide, ha tudni szeretnéd, még mit kell betartanod, hogy biztonsággal alkalmazhasd.

Cikkünk elkészítésében a Care2 anyaga segített, az ékszerekről és antik tárgyakról, illetve az almaecetről szóló információk pedig a Reader's Digest Mindennapi tárgyak nem mindennapi szerepben című könyvéből származnak.

6 dolog, amit tilos alufóliába csomagolni

Vannak élelmiszerek, amelyek csomagolására az alufólia nem alkalmas. Kattintsd végig a képeket!

6 dolog, amit tilos alufóliába csomagolni: ezt tudnod kell róla!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük