5 jel, hogy a másik már nincs jelen a párkapcsolatban - A "quiet quitting" nem csak munkában történhet meg
A quiet quitting jelensége után gyorsan megtörténik az elhidegülés.
A quiet quitting kifejezést elsősorban a munka világában szokták használni arra a jelenségre, amikor az alkalmazott nem veszi komolyan a munkáját, és csak annyit dolgozik, amennyit feltétlenül muszáj. Azt viszont kevesen tudják, hogy nemcsak a karrier terén, hanem a magánéletben is jelen lehet ez a viselkedési forma.
Cikkünkben most azzal foglalkozunk, mi történik akkor, ha a quiet quitting a szerelmi életben jelenik meg, és mely jelekből veheted észre, hogy a partnered már nincs is jelen igazán a kapcsolatotokban.
Quiet quitting a párkapcsolatban
A quiet quitting, magyarra fordítva csendes kilépés az, amikor nem mondasz fel a munkahelyeden, és nem szakítasz a partnereddel, viszont fejben már nem vagy ott, nem teszel bele energiát, ezért csak azt a minimumot nyújtodn. Ez - nevéből is adódóan - nem jár nagy vitákkal, összetűzésekkel, helyette halkan és lassan őrli fel a kapcsolatot.
Párkapcsolatban ez többféleképpen is megjelenhet. Ilyen lehet, amikor a másik abbahagyja a próbálkozást, bezárkózik, és feladja anélkül, hogy elmondaná a másiknak az érzéseit és vágyait. Ez egy hatalmas, gyakran láthatatlan falat húz a felek közé, ahonnan nehéz visszatérni egymáshoz. Veszélye pont a csendben és a kommunikáció hiányában rejlik, idővel a pár mindkét tagja elhanyagoltnak és magányosnak érezheti magát. Nézzük, mi az az öt jel, amire érdemes felkapni a fejed.
Nem tervez hosszú távú terveket
Amikor felveted, hova menjetek nyaralni jövőre, vagy eljátszanál a gondolattal, hogy mi legyen a gyereketek neve, és ő elüti a témát, az vészjósló jel lehet. Ha partnereddel nem lehet tervezni, az azt jelenti, hogy nem gondolkodik hosszabb távú kapcsolatban. Ez azért quiet quitting, mert bár ki akar szállni, nem akar megbántani az azáltal, hogy ezt a tudtodra adja.
Nem idéz fel boldog, közös emlékeket
Ha a partnered már nem beszél vidám pillanataitokról, boldog emlékekről, az azt is jelentheti, hogy nem akar bűntudatot érezni amiatt, hogy szíve szerint már kilépne a kapcsolatból. A quiet quittingnél gyakori, hogy a partner tudatában van annak, hogy amit tesz, az nem helyes - csupán nincs mersze őszintének lenni.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Lassan válaszol az üzenetekre
Amikor a kommunikáció lelassul, és már nem rendszeres, az is árulkodó lehet. Ez azonban csak akkor jelent problémát, ha a párod a kapcsolat elején elárasztott üzenetekkel. Amennyiben nem az a pötyögős típus, nem kell aggódnod emiatt.
Nem figyel rád úgy, mint régen
Régen minden szavadon csüngött, most viszont már úgy érzed, nem hallgat meg? Sajnos ez is a quiet quitting egyik jele. Ha a partnered nem mutat érdeklődést irántad, távolságtartó, és nem reflektál arra, amit a munkádról vagy problémáidról mesélsz, az azt is jelentheti, hogy a saját negatív gondolataival - akár a szakítással - van elfoglalva.
Többet vitatkoztok
Konfliktusok minden kapcsolatban előfordulnak. Ha azonban egyre többet vitatkoztok teljesen jelentéktelen dolgokról, az semmiképp sem jó jel. Megeshet, hogy a partnered tudatosan provokál téged, és ahelyett, hogy egyenesen megmondaná, mi a gond, vitákkal próbálja szabotálni a kapcsolatot.
Így mentsd meg a helyzetet
Ne várd meg, hogy a másik hozza fel a témát - nem fogja. A quiet quitting lényege pont az, hogy a másik fél beszélni a problémáiról. Akármennyire nehéz, póbáld meg kiszedni belőle, mi a gond. Amikor felhozod, mindig törekedj arra, hogy azt egy nyugodt pillanatban tedd. Egy vita kellős közepén tovább ronthat a helyzeten, ehelyett próbáld meg összeszedetten és higgadtan megosztani vele az érzéseidet.
Ha megtörtént a beszélgetés, és valóban kiderült, hogy a másik már nem szeretne igazán a kapcsolat része lenni - akármilyen nehéz, de ne harcolj, ne vedd magadra, hanem engedd el őt. Időben és békésen kilépni egy kapcsolatból mindkettő félnek az érdeke, hiszen így még lesz esélyetek megtalálni azt, aki a tökéletes boldogságot nyújtja majd nektek.
2 szó párkapcsolati vita során, ami egész estés veszekedéshez vezet - Ezeket kerüld
Ezt a két szót semmiképp ne használd párkapcsolati vita során!
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- szakítás
- kapcsolat