Két ember találkozásának első pillanatai mindig fontosak, mert 3 perc alatt tudat alatt eldől az első benyomás, és ennyi idő alatt alkotnak véleményt egymásról a felek. Ha tehát ilyenkor ront el valaki valamit, akkor az hosszú távon befolyásolja a róla kialakult képet.
Vannak olyan apró mozdulatok, amikkel azonnal szimpátiát tudsz kelteni másokban, de sajnos olyanok is, amikkel gyorsan antipatikussá válhatsz. Ilyen például az, ha nem tartod be az alapvető illemszabályokat, melyekről egyre többen megfeledkeznek.
Udvariatlannak tűnhetsz, ha nem tartod be őket
Az etikett hétköznapi szabályait sokan már nem veszik figyelembe, vagy, ha mégis, rengeteg ember számára jelentenek problémát. A leggyakrabban az első találkozás, a kézfogás és a bemutatkozás, valamint az éttermi helyzetek okoznak fejtörést, mondjuk az, hogy a férfi vagy a nő lép be először az ajtón, illetve ki távozik elsőként. Pedig nem is bonyolultak, hiszen a való élet logikája alapján születtek, és ha nem tudod, mit kellene tenni, józan paraszti ésszel könnyen kikövetkeztetheted. Mi viszont most segítünk egy kicsit, és összegyűjtöttük azokat az alapvető etikett-szabályokat, amikre kötelező figyelned, ha pozitív képet akarsz kialakítani magadról.

Nem mindegy, ki köszön először: a férfiaknak kell ugyanis üdvözölniük a nőket, a fiatalabbnak az idősebbet és az alacsonyabb rangúnak a magasabbat.

Soha ne fogj kezet az asztal felett, mert ez nagyon illetlen dolog, leginkább azért, mert könnyen leverhetsz valamit. Kerüld inkább meg, és állj szembe azzal, akit üdvözölnél.

Ha pedig te mutatsz be valakiket egymásnak, udvariatlanság, ha csak a nevüket mondod, és nem mesélsz róluk egy-két szóban a másiknak. Például mondd el, kinek mi a foglalkozása, vagy honnan ismered.

Ha ülsz, amikor valakit bemutatnak neked, mindenképpen állj fel, mert ha ülve fogsz kezet, az azt az üzenetet továbbítja a másiknak, hogy nem adod meg neki a kellő tiszteletet, vagy udvariatlan, nemtörődöm vagy.

Ha egy olyan szobába, irodába lépsz be, ahol már sokan vannak, mindenképpen neked kell először köszönnöd. Így felhívod magadra a figyelmet, és látni fogják, hogy beléptél.

Az étterembe a férfi lép be először, mert neki kell felmérnie, hogy megfelelő-e a hölgy számára a hely, és ha gond lenne, ő szembesüljön vele először. Kifelé a nő megy elsőként, miután a férfi feladta rá a kabátot.

Az étteremben - akár egy randin - is vannak kötelezően betartandó szabályok. Például soha nem kérheted addig a számlát, amíg a partnered nem végzett az evéssel, mert ezzel sietteted a másikat.

Az is rossz benyomást tesz, ha magadnak öntesz először az italból. Mindenképp a másikat kell megkérdezni, hogy kér-e, mielőtt a saját poharadba töltesz.

Az sem mindegy, hogy mennyi ideig hívsz valakit úgy, hogy nem veszi fel. Bár nagyon kevesen tudják, öt csörgés után illik letenni a telefont, főleg akkor, ha hivatalos ügyben hívnád a másikat.

Ha ismeretlen szám hív, ne csak egyetlen hallóval vedd fel: ilyenkor illik a teljes neveden bemutatkozni.

És a netre sem mindegy, mit posztolsz: ha nyaralsz, ne hangsúlyozd ki, hogy míg mások az irodában vannak, neked mennyire jó, mert ez nagyzolós, antipatikus érzést kelthet a kollégákban.