A tej- és tejtermékek fogyasztása egyéves kor alatt egyáltalán nem ajánlott, és a továbbiakban is légy körültekintő - az élet, erő, egészség szlogen fölött elszállt az idő! Bővebb információ itt.
Dia
A kivi roppant egészséges - egyetlen darab fedezi a gyerek napi C-vitamin-szükségletét -, ám az arra érzékenyeknél allergiát okozhat.
Dia
Sajnos hasonló a helyzet a citrusfélékkel is, különös tekintettel a narancsra és a grépfrútra.
Dia
A paradicsomot a téli időszakban eleve nem javasolt a gyereknek, hiszen az üvegházban érlelt termés koncentráltan tartalmazhat kemikáliákat. Ám ettől függetlenül is allergén lehet.
Dia
A gyerek kilenc hónapos koráig ne kapjon tojássárgáját, tojásfehérjét pedig csak egyéves kora után fogyasszon - de még ekkor is érdemes mértéket tartanod.
Dia
A diófélék - különösen a mogyoró - fogyasztása főként akkor ellenjavallt, ha a családban fordult már elő ilyen jellegű allergiás reakció.
Dia
A szójaallergia viszonylag gyakori csecsemő- és kisgyerekkorban. Némelyik apróság emésztőrendszere a szójában található hat fehérjét nem képes megfelelően lebontani. Még szójatejet se adj gyerkőcödnek a szakember tudta nélkül.
Dia
A halféléknek ugyancsak számos kedvező élettani hatása van, ám óvodáskor előtt ne próbáld beépíteni őket a gyerek étrendjébe.
Dia
Az áfonya - akár frissen, akár még mélyhűtve is - valóságos vitaminbomba, de ez is inkább csak az óvodáskorral kezdődően javasolt.
Dia
A glutén a búzában és a többi gabonafélében is megtalálható, így a kenyérben, tésztában, gabonapelyhekben, süteményekben is. Gluténtartalmú ételeket hat hónapos kor előtt nem szabad bevezetni, és a későbbiekben is fokozatosan add a gyereknek.