Közel 500 éves, és ma is működik a világ legelső vidámparkja: mutatjuk a dánok 1583-ban alapított büszkeségét

A dániai Bakken vidámpark története a 16. századba nyúlik vissza.

Vidámpark Dániában
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A vidámparkok kétségkívül a világ legvarázslatosabb, legmókásabb, legmesésebb szórakozóhelyei, ám az egyik, ami Dániában van, valami másért is különleges.

Dyrehavsbakken, vagy elterjedtebb nevén Bakken ugyanis a világ legöregebb, még ma is működő vidámparkja. A Klampenborg közelében elhelyezkedő park története a 16. századba, 1583-ra nyúlik vissza. Abban az évben Jægersborg Dyrehave erdejében ugyanis felfedeztek egy természetes forrást, melynek vizét gyógyhatásúnak tartották. Mivel a gyógyulás reménye tömegeket vonzott, idővel felismerték a területben rejlő üzleti lehetőséget. Mutatványosok és utcai árusok települtek ki, és meg is találták számításaikat. Akkor még nem sejtették, de ezzel letették a vidámpark képzeletbeli alapköveit.

Így folytatódott Bakken története

A vidámpark működésének hosszú évszázadai alatt számos változáson ment át. A különleges helyről készült régi és új képek szinte mesélnek a múltról: általuk picit jobban megismerhető a ma is működő dán szórakoztatópark története.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük