Híres ókori görög és római építmények kvíze: mennyit ismersz fel a 8-ból?

Nyolc fotót mutatunk: tippelj, melyik építményt látod rajta.

Híres ókori görög és római építmények kvíze
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amikor az antik világról esik szó, akkor az ókori Görögországról és ókori Rómáról beszélünk, melyek külön és együttvéve is rendkívül fontos hatást gyakoroltak a későbbi európai fejlődésre.

Az ókori Róma 12 évszázadnyi léte során (i. e. 8. század - i. sz. 5. század) a jog, az irodalom, az építészet, a nyelvek, a művészet és a hadviselés terén is hatott Európára, az ókori Görögország pedig alapot szolgáltatott mindehhez a maga nyelvi, politikai, művészeti, filozófiai, tudományos, nyelvi, építészeti és oktatási ismereteivel. A rendkívüli tudással bíró antik világból megannyi gyönyörű építménymaradvány hagyományozódott az utókorra, amelyeket előszeretettel látogatnak a turisták, és csodálattal nézegetnek fotókon szerte a világon.

Kvíz az építményekről

Ha magad is ismered a leghíresebb építményeket, a következő kvízben próbára teheted a tudásod. Tippelj, melyiket mutatjuk a képeken!

Híres ókori görög és római építmények kvíze: mennyit ismersz fel a 8-ból?
Indulhat a kvíz 8 kérdéses játék

1. Mi van a képen?

Mi van a képen?

2. Mi van a képen?

Mi van a képen?

3. Mi van a képen?

Mi van a képen?

4. Mi van a képen?

Mi van a képen?

5. Mi van a képen?

Mi van a képen?

6. Mi van a képen?

Mi van a képen?

7. Mi van a képen?

Mi van a képen?

8. Mi van a képen?

Mi van a képen?

/ találat Eredmény
/8 találat - összesen:

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük