A visszér tünetei és kezelése
Sokszor nem veszünk tudomást visszereink létezéséről, pedig nem csak a látványuk csúnya, hanem szövődményeket okozhatnak.
A visszér gyűjtőnév, mely egy érfajtát takar, de visszérnek nevezzük azokat az ereket is, melyek annyira kitágultak, hogy már szabad szemmel is láthatóak, olykor kitüremkedő kék vonalakat, csíkokat okoznak az ember testén – általában a lábán.
A mumus
A visszér tünetei sajnos elég későn jelentkeznek ahhoz, hogy rögtön mindenki felismerje a betegséget. És mert a betegséget elég sokan kínosnak érzik, le is tagadják a létezését. Miért? Mert a visszér a csodaszép lábak mumusa.
Csak szépészeti probléma?
A visszér nem csupán esztétikai kérdés – bár a legtöbben, ha kezeltetik is, csak ezért teszik. Ha a lábak vérellátása nem megfelelő, az gondot okozhat a bőr, a szövetek és az izmok táplálásában is. Ez pedig hosszútávon fekélyesedéshez és a bőr elhalásához vezethet. A szöveteket nem tudja a szervezet tisztán tartani, a bomlástermékeket elszállítani, remek táptalajt biztosítva ezzel az alvadt vérben szívesen tanyázó kórokozóknak.
Ha visszered már elérte ezt a stádiumot, akkor lábad elszíneződik, és jellegzetes lilás színt vesz fel, mintha fulladna.
Ha az erekben a szép piros vér helyett egy kissé sűrűbb massza folyik – mely a visszér egyik legveszélyesebb szövődménye lehet – akár egy egész ér is elzáródhat. Így leállhat az egész láb keringése is, mely hosszútávon a láb teljes vagy részleges amputációját eredményezheti.
Ha pedig egy megalvadt vérrög leszakad, és eljut a keringéseddel a tüdődig, akkor akár tüdőembóliát is okozhat. Hát igen, a visszér sajnos nemcsak a miniszoknya-szezonban okozhat problémát.
Tünetei
- Elnehezedő, fáradt lábak.
- Zsibbadás a lábfejben vagy akár az egész lábszárban.
- Viszketés.
- A bőr részleges vagy teljes elhalása mentén kialakult viszketés vagy fekélyesedés.
- Éjszakai lábgörcsök.
Kezelése
A kezelés négyféleképpen zajlik, melyet mindig a visszér stádiuma határoz meg.
- Ha a tüneteket nagyon hamar észreveszed, akkor segíthetsz rajtuk úgy, hogy változtatsz életmódodon. A visszér legjobb barátja az ülőmunka. Ha tehát irodai, egyhelyben ücsörgős munkád van, akkor minimum óránként állj fel, és mozgasd, masszírozd meg a lábaidat, vagy ha teheted, egész nap legyenek felpolcolva, ne lógasd őket. Iktass be sportot mindennapjaidba.
- Ha már előrehaladottabb stádiumban vagy, akkor az orvosod ajánlhat neked gyógyszeres kezelést, melynek hatékonysága lelkiismeretességeden múlik. Ha tényleg rendszeresen beszeded a gyógyszereket, és betartasz minden előírást, akkor hatni fognak. De tudnod kell, hogy a kúra rendszerint hosszú időt vesz igénybe.
- A gyógyszeres kezelésnél eggyel komolyabb kezelést jelentenek az injekciók, melyekért mindig el kell menned az orvoshoz, hogy ő beadja neked.
- Ha pedig már egyik sem elegendő, akkor jöhet a visszérműtét.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Azt azonban nem árt tudnod, hogy a visszér nagyon hűséges, ha már egyszer problémád volt vele, szinte biztos, hogy újra felbukkan az életedben.
OLVASD EL EZT IS!
- cukorbetegség
- uborka
Az uborka 3 áldásos egészségügyi hatása
- paradicsom
- káposzta
A 3 legerősebb rákellenes nyári zöldség
- bőrápolás
- termékenység