18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Pusztító képek! Szörnyű, mit tesz a testeddel az alkohol

A szájtól a májig

Lapozd át galériánkat, és nézd meg, milyen pusztítást végezhet szervezetedben az alkohol!

Az Egészségügyi Világszervezet szerint egészséges felnőtteknél a napi alkoholfogyasztás felső határa férfiak esetében 40 gramm, nőknél 20 gramm tiszta szesz. 10 gramm alkoholt tartalmaz körülbelül egy deciliter bor, fél deciliter rövidital, egy pohár sör. Ennél nagyobb mennyiségű alkohol rendszeres fogyasztása komoly egészségügyi problémákat okozhat, melyeket az alábbi galériában gyűjtöttünk össze.

Nem csupán a dohányzás, az alkoholfogyasztás is káros hatással van a szájnyálkahártyára. A bal oldalon leukoplákiáról - úgynevezett rákmegelőző állapotról -, a jobb oldalon azonban már kialakult szájüregi rákról készült fotót láthatsz. Tudj meg többet a leukoplákiáról!

Fotó: wikimedia.org, Welleschik

A túlzott alkoholfogyasztás elvonja a szervezetből a vizet, dehidratálja a bőrt, rosszat tesz a keringésnek. Az arc felpuffad, a táskák nagyobbra nőnek a szem alatt. A bal oldali képet négy alkoholmentes hét utáni készítették. Döbbenetes a különbség!

Fotó: www.dailymail.co.uk

A gasztritisz - vagyis gyomorhurut - a gyomor nyálkahártyájának gyulladását jelenti. Nemcsak a Helicobacter pylori, hanem a rendszeres alkoholfogyasztás is felelhet a kialakulásáért. A bal oldalon endoszkópos, míg a jobb oldalon mikroszkópos felvételt láthatsz a gyulladt gyomornyálkahártyáról.

Fotó: wikipedia.org, Mrug, Nephron

Nem csak az emésztőrendszert és a bőrt károsítja a túlzott alkoholfogyasztás. A fenti képeken mammográfiai vizsgálat során felfedezett emlőrákot láthatsz. Kutatók szerint sajnos nők esetében komoly összefüggés mutatható az alkoholfogyasztás és a mellrák között.

Fotó: wikimedia.org, Fæ, Hehkuviini

Balról jobbra: egészséges máj, zsírmáj és májcirrózis, vagyis májzsugor. A zsírmáj az alkoholfogyasztás befejezésével még visszafordítható, ám a májzsugor, melynek során a szerv egészséges szöveti állománya - nem pedig a máj mérete - csökken, már visszafordíthatatlan állapot.

Fotó: wikipedia.org

A bal oldali képen egy egészséges máj mikroszkopikus képét láthatod, a jobb oldalon pedig a túlzott alkoholfogyasztás hatására kialakuló zsíros szöveti elfajulást.

Fotó: wikimedia.org, Reytan, ToNToNi

Még több cikk az alkoholról

Képeken a dohányzás egészségkárosító hatása

Nemcsak az alkohol, a dohányzás is komoly egészségkárosító hatással bír. Lapozd át az alábbi galériát, és nézd meg a fotókat!

Akarod látni? Ezt teszi a testeddel a dohányzás

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük