3 tévhit a pattanásokról és mitesszerekről, amit mindenkinek el kellene felejtenie

Lehet, hogy te is félrekezeled a problémát?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A tinédzserkori hormonváltozások miatt nagyobb az esélyed rá, hogy az arcodon pattanások és mitesszerek alakuljanak ki.

Van néhány elterjedt tévhit ezekkel kapcsolatban, amelyet érdemes tisztázni, hogy hatékonyan kezelhesd a problémát.

A víz jó a pattanások ellen

A víz méregtelenítő hatása miatt sokan úgy gondolják, már azzal is eleget tesznek a pattanások eltüntetéséért, ha sokat isznak belőle.

Bár a bőséges folyadékbevitel valóban fontos és egészséges, az ivóvíz fogyasztásának növelése önmagában még nem elegendő a probléma megszüntetéséhez.

Sajnos külsőleg sem segít a víz. Ha nagyon sűrűn mosol arcot, azzal nem segítesz a bőröd állapotán, sőt: mivel lemosod az egészséges faggyúréteget, a bőr nemcsak kiszárad, de össze is zavarodik, és egyre több zsírt termel majd, hogy lépést tartson, ami még több pattanás és mitesszer kialakulásához vezet.

Házi szerek pattanás ellen

A következő olcsó, de hatásos házi szerekkel hatékonyan kezelheted a pattanásokat. Nézd meg, mik ezek!

7 házi csodaszer 100 forint alatt, pattanásos bőr ellen

Nézegess képeket!

Elolvasom

A tej pattanásokat okoz

Valóban számos étel van, ami elősegíti a pattanások megjelenését, és sokan úgy gondolják, a tej az egyik legveszélyesebb táplálék ilyen szempontból. Valójában semmilyen tudományos bizonyíték nincs rá, hogy a tejfogyasztás megnövelné a pattanások és mitesszerek kialakulásának esélyét - hacsak nem vagy allergiás rá. Külsőleg használva még segíthet is a tej: élesztővel elkeverve remek pattanástalanító pakolást készíthetsz belőle.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Minél többet radírozol, annál jobb

Bár a bőrradír használata tényleg javíthat a helyzeten, és fontos része az arcápolási rutinnak is, ezt sem szabad túlzásba vinni. Ha túl sokszor radírozol, az nem csak irritációt okozhat, de a pattanások még ki is sebesedhetnek, elfertőződhetnek, ami fájdalommal jár, és maradandó nyomot hagy a bőrön.

Ezt is szeretjük