Párja tegnap este közölte a szomorú hírt: otthonában elhunyt a 63 éves rendező
Richard Glatzer, a Still Alice rendezője ALS-ben szenvedett.
2015. március 10-én, kedden Los Angelesben elhunyt Richard Glatzer, a Still Alice rendezője. A 63 éves filmes ALS-ben szenvedett, végül ez a betegség okozta halálát.
Richard Glatzernél 2011-ben diagnosztizálták a betegséget, aminek következtében az akaratlagos izmok fokozatosan elgyengülnek, végül el is sorvadnak.
A rendező halálhírét Glatzer partnere és kollégája, Wash Westmoreland közölte a sajtóval - vele együtt rendezték a Still Alice-t, amely a főszereplőnek, Julianne Moore-nak meghozta az Oscart az idei díjkiosztón.
Társak és kollégák voltak
- Teljesen lesújtott a halála. Ő volt a lelki társam, a partnerem, a legjobb barátom és az életem. Richard különleges ember volt - önfejű, vicces, gondoskodó, kedvelte a társaságot, nagyvonalú és annyira, de annyira okos. Igazi művész és egy kiváló férfi. Minden napunkat őrzöm az emlékezetemből, amit az elmúlt 20 évben együtt töltöttünk. Alig hiszem el, hogy elment. De a szívemben és mindazok szívében, akik szerették, örökké élni fog - írta közleményében.
Az 1952-es születésű Richard Glatzer bölcsészként kezdte a pályafutását, doktori címet szerzett angol irodalomból a Virginiai Egyetemen, mielőtt még a figyelme a filmek felé fordult. A nyolcvanas években került a szakmába, először produkciós asszisztensként, majd különféle tévéműsorok stábtagjaként.
Saját tapasztalataiból építkezett
Első rendezése az 1993-as Grief című film volt, amelyet még négy film követett - utóbbiaknál már Wash Westmorelanddel dolgozott együtt társíróként és -rendezőként. A férfival 1995-ben ismerkedett meg, és nem csak szakmailag, de a magánéletet tekintve is egymásra találtak.
A legnagyobb sikert kétségtelenül Lisa Genova regényének megfilmesítésével, a Still Alice-szel aratta: az Alzheimer-kórban szenvedő főhősnő karakterébe és megpróbáltatásaiba sok olyan elemet beépített, melyet ő maga is megtapasztalt a betegsége kapcsán.
A mindössze 23 napos forgatás alatt Glatzer egy ujjal kommunikált a stábbal, egy olyan szerkezettel, amely az írott szöveget hanggá alakította. A sajtókörutak idején, 2014 végén már csak a nagyujjával tudta nyomkodni a szerkezetet, az Oscar-közvetítést pedig a kórházi ágyán nézte végig, ahova néhány nappal a február 22-i ceremóniát megelőzően légzési problémák miatt be kellett szállítani.
- Richard nagyon erős ember, és sohasem hagyta, hogy a betegség határozza meg. Az életét pedig próbálta a lehető leghétköznapibban élni - mondta róla a párja.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.