30 évvel idősebb férfit csábított el a szexszimbólum
Kleopátra mellett Szép Heléna életébe is bepillantást nyerhetsz.
Az utóbbi években számtalan nagyszabású film készült, és továbbiak várnak arra, hogy a jövő évben a vászonra kerüljenek, melyekben egy dolog közös: az emberi történelem bölcsőjéhez nyúlnak vissza, hogy elmeséljék a gigantikus emlékműveink mögött meghúzódó, romantikus történeteket.
Kleopátra, az igéző csábító
A fáraók kincseiről és titkairól szóló mesék mindenkit képesek elbűvölni, nem véletlenül. A Nílus mentén kialakult ókori civilizáció gazdag kultúrája és rejtélyekkel teli világa sokak fantáziáját megmozgatja. A hatalmas piramisok, melyek csodás kincseket és titokzatos múmiákat rejtenek, nemcsak a kutatókat, de a filmeseket, regényírókat is foglalkoztatják.
Talán a leghíresebb egyiptomi történet, amely kultikus mozifilmmé vált 1963-ban, Elizabeth Taylor főszereplésével, Kleopátra nem mindennapi életéről szól. A végzetes szépségű asszony bájait valószínű csak hatalomvágya szárnyalta túl - legalábbis a történelmi tények erről árulkodnak.
De milyen is volt valójában a híres és hírhedt királynő? Még az ellenséges rómaiakkal is szövetkezett, hogy trónon lévő öccsét letaszítsa, és ő ülhessen a helyére. Jól tudta, hogy igéző kisugárzásával lenyűgözheti Julius Caesart, ezért egy perzsaszőnyeget küldött ajándékba az uralkodónak, amelybe saját magát is becsavartatta, és mikor kiterítették a kelmét, Kleopátra állt a férfi előtt, gyönyörűen felékszerezve. Persze azonnal meghódította a császárt, aki ezután segítségére volt céljai elérésében és a trón megszerzésében.
A történelem egyik legszebb nőjeként számon tartott Kleopátra történetét most újból elővették a filmesek, hogy korunk legszebb színésznőjével, Angelina Jolie-val forgassák le újra. Várhatóan a jövő évben nézheted majd meg a produkciót a filmvásznon.
Trójai Heléna története
A trójai háború legendája az egyik leghíresebb a görög legendák közül. Az eseménydús sztori főhőse a trójai herceg, Parisz, aki elrabolta Menelaosz király feleségét, Szép Helénát. Menelaosz harcba hívta a görögöket, hogy visszaszerezhesse asszonyát és bosszút állhasson a pimasz hercegen. A hatalmas sereg toborzásában és vezetésében testvéréhez, Mükéné királyához, Agamemnónhoz fordul segítségért. Az eredmény egy tízéves, véres háború lett, melyben sok hős, köztük Hektór és Achillész is életét vesztette.
A háborút végül a görögök nyerték meg a leleményes Odüsszeusznak köszönhetően, aki ragyogó tervvel állt elő. Tanácsára az ostromlók elhajóztak, mintha beismerték volna vereségüket, de hátrahagytak egy hatalmas falovat. Azt gondolva, hogy a ló az isteneknek nyújtandó ajándék, a trójaiak bevitték a városukba. Éjszaka aztán a görög harcosok csoportja, amely eddig a lóban rejtőzködött, előbújt, és megnyitotta a városkapukat a közben visszatért görög hadsereg előtt. Az pedig kifosztotta és porig rombolta Tróját.
A történet valóságosságát azonban sokáig megkérdőjelezték, és csak Heinrich Schliemann 1871-es régészeti felfedezése óta tartják számon a történészek a trójai háborút a valós események lajstromában. De hogy vajon mi igaz a szerelmi történetből, máig nem lehet tudni pontosan. Vajon örök rejtély marad, vagy fény derülhet a részleteire?
Trója a filmvásznon
A nagyívű, háborúskodásba torkolló szerelmi történetet 2004-ben Brad Pitt, Orlando Bloom és Diane Kruger főszereplésével vitték vászonra. A látványos mozi hangsúlyt helyezett a történelmi hűségre, így, ha szeretnéd átélni a kor romantikáját, akkor gyorsan kölcsönözd ki ezt a magával ragadó filmet.
A gazdagon illusztrált, tényszerű és szórakoztató könyvsorozatot megtalálod az újságárusoknál!