Ciki, mit mondott a Károly királlyal való találkozásáról a Gladiátor sztárja: imádták ezért a rajongók

Paul Mescal a Gladiátor második részének premierjén találkozott Károly királlyal Londonban.

Paul Mescal és Károly király
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Vírusszerűen elterjedt a neten Paul Mescal Varietynek adott interjúja, amelyben Károly királyról kérdezték. Az ír színész még november 13-án találkozott Nagy-Britannia uralkodójával a Gladiátor II londoni bemutatóján.

Paul Mescal és Károly király

A lap riportere a Gladiátor II Los Angeles-i premierjén csípte el a mozi főszereplőjét egy interjúra. Mescaltól megkérdezte, milyen volt Károly királlyal találkozni, nos, a színész reakciója bár diplomatikus, mégis kínos is volt egyben, ennek legfőképp történelmi okai vannak.

– Soha nem gondoltam, hogy ez megtörténhet velem. Ír vagyok, így ez nem szerepelt a prioritásaim között  fogalmazta, ezek után hozzátette, hogy Ridley Scott rendezőnek viszont ez egy nagyszerű lehetőség, hiszen pontosan tudja, mennyit jelent számára ez a film.

Viccesen megjegyezte azt is Károlyról, nem is értette, mit beszélt hozzá valójában.

 Végig csak bólogattam... Nehéz volt hallani, amit mondott, mert az embernek ilyenkor zsong a feje. Szóval csak bólogattam és mosolyogtam. 

Nos, Írország és Anglia kapcsolata nem alakult túl rózsásan: az első angol csapatok 1169-ben törtek be a zöld szigetre, II. Henrik nem sokkal később fel is vette az Írország királya címet. Az angolok fokozatosan terjeszkedtek, a meghódított területen birtokokat adományoztak híveiknek, és betiltották az írek ősi nyelvét, a gaelt, írta meg a Múlt-kor magazin.

Ahogy teltek az évszázadok, egyre elhatalmasodott a szigeten az angol uralom, a  katolikus íreket üldözték, a nyelvüket és a kultúrájukat pedig elnyomták. Bár a 18. század végén volt saját parlamentjük, mégis az angolok kezében volt a végrehajtás hatalma, 1800-ban Írország is az Egyesült Királyság része lett. Ez az évszázad sem volt könnyű az ország népének, a földjeiket elvették, majd ott volt 1845-ben a nagy burgonyavész, rengetegen éheztek, így tömegek hagyták el az országot. A lakosság a felére csökkent.

Az 1900-as évek elejére betelt a pohár, és megindult a szervezkedés, hogy kivívják a szabadságukat. 1916-ban volt a húsvéti felkelés Dublinban, ekkor jelentették be az Ír Köztársaság megszületését, ám ez az akció elbukott, és kemény megtorlások történtek. Többeket kivégeztek például.

Később kitört a háború is. 1920-ban az angol-ír harcok végén megegyeztek, és ekkor létrejött a katolikusok lakta részen Írország. Míg Észak-Írország, ami többnyire protestáns lakta terület, az Egyesült Királyság része maradt. Írország 1949-ben kilépett a Brit Nemzetközösségből is, innentől kezdve maximálisan függetlenné vált.

Ennek tényét ismerve sok rajongónak tetszett Mescal reakciója: „A srác az őszinteséget választotta a következmények végiggondolása helyett, ejha!”

„Az interjúkészítőnek oda kéne figyelnie, és némi történelmet tanulnia!”

„Annyira igaza van!”

„Tényleg úgy gondolom, hogy az íreket a brit királyi családról kérdezni mélységesen helytelen!”

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Cover- és ajánlóképek: Getty Images

Ezt is szeretjük