Íme, az idei Oscar-nyertesek listája - Őket díjazta idén az Akadémia
Ők gazdagodtak idén aranyszoborral.

oscar-2018-nyertesek-cover
Ez is érdekelhet

7 tipp kényelmes ajándékvásárláshoz - találd meg a legjobb ajánlatot! (x)

Tippek hogyan hozd a legjobb formád télen is - a hideg idő nem akadály! (x)

Nem tudod, milyen legyen idén a karácsonyi dekoráció? Segítünk! (x)

Négy dekortrend, amivel biztosra mehetsz karácsonykor (x)

Megvan az év legnagyobb gyermekelőadása: ha szemfüles vagy, jövőre megnézheted! (x)

beauty and style

Disney-hercegnőként dögösködik Lindsay Lohan: egy kicsit túltolta a szexepilt »

Az 58 éves Tilda Swinton nem öregszik: a közeli fotókon is makulátlan a bőre »

A tökéletesen besütött haj titka a sztárfodrász szerint: nem mindegy, mivel csinálod »

retikül.hu
Top olvasott cikkek
bmi kalkulátor
nem

A te BMI-d:

Alultápláltságot jelent. Mindenképp fordulj orvoshoz, hogy feltárd az okokat!

A testsúlyod ideális, törekedj a mostani alkatod megőrzésére.

Fokozottan vagy kitéve az infarktusnak és más betegségeknek. Csökkentened kell a testsúlyodat!

Veszélyeztetett kategóriába tartozol, mielőbb fogyókúrába kell kezdened!

Az egészséged közvetlen veszélyben van. Azonnal orvos által felügyelt diétába kell kezdened!

számolújraszámol

Az idén megrendezett, kilencvenedik Oscar-gálán is kiosztották az Akadémia hőn áhított aranyszobrocskáit. Az alábbi filmek, sztárok és technikusok kaptak díjat 2018-ban.

A 2018-as Oscar-nyertesek listája

A legjobb film kategória jelöltjei:

  • Szólíts a neveden
  • A legsötétebb óra
  • Dunkirk
  • Tűnj el!
  • Lady Bird
  • Fantomszál
  • A Pentagon titkai
  • A víz érintése
  • Három óriásplakát Ebbing határában

A legjobb dal kategória jelöltjei:

  • Mighty River - Mudbound
  • Mystery Of Love - Szólíts a neveden
  • Remember Me - Coco
  • Stand Up For Something - Marshall - Állj ki az igazságért!
  • This Is Me - The Greatest Showman

A legjobb külföldi film kategória jelöltjei:

  • A Fantastic Woman - Chile
  • The Insult - Libanon
  • Loveless - Oroszország
  • Testről és lélekről - Magyarország
  • The Square - Svédország

A legjobb színész kategória jelöltjei:

  • Timothée Chalamet - Szólíts a neveden
  • Daniel Day-Lewis - Fantomszál
  • Daniel Kaluuya - Tűnj el!
  • Gary Oldman - A legsötétebb óra
  • Denzel Washington - A jogdoktor


A legjobb férfi mellékszereplő kategória jelöltjei:

  • Willam Dafoe - Floridai álom
  • Woody Harrelson - Három óriásplakát Ebbing határában
  • Christopher Plummer - A világ összes pénze
  • Sam Rockwell - Három óriásplakát Ebbing határában
  • Richard Jenkins - A víz érintése

A legjobb operatőri munka kategória jelöltjei:

  • Szárnyas fejvadász 2049
  • A legsötétebb óra
  • Dunkirk
  • A víz érintése
  • Mudbound

A legjobb hangszerelés kategória jelöltjei:

  • Nyomd, bébi, nyomd
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Dunkirk
  • A víz érintése
  • Star Wars - Az utolsó Jedi

A legjobb hangkeverés kategória jelöltjei:

  • Nyomd, bébi, nyomd
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Dunkirk
  • A víz érintése
  • Star Wars - Az utolsó Jedik

A legjobb rendező kategória jelöltjei:

  • Tűnj el! - Jordan Peele
  • Dunkirk - Christopher Nolan
  • Lady Bird - Greta Gerwig
  • Fantomszál - Paul Thomas Anderson
  • A víz érintése - Guillermo del Toro

A legjobb színésznő kategória jelöltjei:

  • Sally Hawkins - A víz érintése
  • Margot Robbie - Én, Tonya
  • Frances McDormand - Három óriásplakát Ebbing határában
  • Saoirse Ronan - Lady Bird
  • Meryl Streep - A Pentagon titkai

A legjobb női mellékszereplő kategória jelöltjei:

  • Mary J. Blige - Mudbound
  • Allison Janney - Én, Tonya
  • Lesley Manville - Fantomszál
  • Laurie Metcalf - Lady Bird
  • Octavia Spencer - A víz érintése

A legjobb animációs film kategória jelöltjei:

  • Coco
  • Ferdinánd
  • Loving Vincent
  • Bébi Úr
  • A kenyérkereső

A legjobb látvány kategória jelöltjei:

  • A galaxis őrzői vol. 2.
  • Star Wars - Az utolsó Jedik
  • A majmok bolygója: Háború
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Kong: Koponya-sziget


A legjobb dokumentumfilm kategória jelöltjei:

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Arcélek és útszélek
  • Icarus
  • Aleppó, a végsőkig
  • Strong Island

A legjobb rövid dokumentumfilm kategória jelöltjei:

  • Edith+Eddie
  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

A legjobb jelmez kategória jelöltjei:

  • A szépség és a szörnyeteg
  • A legsötétebb óra
  • Fantomszál
  • A víz érintése
  • Viktória királynő és Abdul

A legjobb smink és frizura kategória jelöltjei:

  • A legsötétebb óra
  • Viktória királynő és Abdul
  • Az igazi csoda

A legjobb adaptált forgatókönyv kategória jelöltjei:

  • Szólíts a neveden
  • A katasztrófaművész
  • Logan - Farkas
  • Elit játszma
  • Mudbound

A legjobb eredeti forgatókönyv kategória jelöltjei:

  • Rögtönzött szerelem
  • Tűnj el!
  • Lady Bird
  • A víz érintése
  • Három óriásplakát Ebbing határában

A legjobb animációs rövidfilm kategória jelöltjei:

  • Dear Basketball
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes
  • Lou
  • Garden Party

A legjobb vágás kategória jelöltjei:

  • Nyomd, bébi, nyomd
  • Én, Tonya
  • A víz érintése
  • Dunkirk
  • Három óriásplakát Ebbing határában

Képeken az Oscar legszebb estélyi ruhái

Nézd meg, idén milyen ruhakölteményekben tündököltek a kedvenc színésznőid!

Ezt is szeretjük