Ráncosan és ősz hajjal is vérbeli macsó Omar Sharif
Az egyiptomi moziikon alaposan megöregedett az eltelt időben, ám sármja semmit sem kopott.

- Robert Redford ezért utált Barbra Streisanddal együtt forgatni: még az intim jeleneteikhez is két alsót vett magára
- Pokorny Lia és Csányi Sándor fia már 19 éves: a zenész Misi helyes, mint az apja
- Frutti, Bedeco és Africana: emlékszel, mi volt ez a 8 régi élelmiszer?
- Azonnal töröld ezeket az alkalmazásokat a telefonodról: népszerűek, de nagy bajt okozhatnak
- 139 ezer forint jár évente: milyen betegségek esetén, és hogyan igényelhető a kedvezmény?
Bizonyára nem sok olyan színész létezik, aki egyiptomi származású létére képes volt sikereket elérni Hollywoodban - ám Omar Sharif egyike a ritka kivételeknek.
A jóképű, 1932-es születésű sztár először 21 éves korában állt a kamerák elé egy hazai alkotásban. Ez volt a Sira`a Fi al-Wadi, melyet azután számos egyiptomi film követett.
A hatvanas években azonban ki szerette volna próbálni magát a tengerentúlon, így Hollywoodba ment.
Egy szerencsés véletlennek köszönhetően kapta meg 1962-ben az Arábiai Lawrence egyik főszerepét Peter O'Toole mellett.
Mivel a felkért színészek - többek között Horst Buchholz és Alain Delon - egymás után mondták le a szereplés jogát, végül Ali ibn el Kharish megformálására Sharifot kérték fel, akit játékáért a következő évben a legjobb mellékszereplő kategóriában az Oscarra is jelöltek.
Úri passziók és a család
Ennek ellenére évekig az volt a sorsa, hogy olyan filmekkel, mint a Dzsingisz kán, beskatulyázták a jóvágású, olajos bőrű külföldi szerepkörébe.
Az 1965-ös Doktor Zsivágó kivételt jelentett, innentől kezdve szexi és érzékeny hősként tekintettek rá, amit tovább erősített olyan sikermozikkal, mint a Barbra Streisand főszereplésével készült Funny Girl, illetve folytatása, a Funny Lady.
A nyolcvanas-kilencvenes évek felejthető filmekkel teltek, de 2003-ban ismét dicsőségben tért vissza a szélesvászonra. A Monsieur Ibrahim és a Korán virágai címszerepének eljátszásáért megkapta a Velencei Filmfesztivál díját és a Cézár-díjat egyaránt.
- Már felhagytam a szerencsejátékokkal. Úgy döntöttem, nem engedem, hogy rabjává váljak bárminek, kivéve a munkám. Azt hiszem, túl sok szenvedélyem volt, bridzs, lovak, fogadások. Most már másfajta életre vágyom, a családommal szeretnék lenni, amire eddig nem túl gyakran volt példa - nyilatkozta 2006-ban.

Instagram vs. valóság - A csillámpor alatti igazságról őszintén
A Femina Klub februári vendége Kajdi Csaba modellügynökség tulajdonos, influenszer lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között arról beszélget, hogyan befolyásolja az emberek önképét a közösségi média, milyen árnyoldalai vannak a modellkedésnek, illetve mennyit számít a forma (szépség) mögötti tartalom (személyiség) a siker elérésében?
Pontos részletek az estről itt olvashatók: femina.hu/feminaklub
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2023. február 27. 18 óra
Helyszín: József Attila Színház
Promóció
A Kairóban élő színész egyébként egyszer volt házas: Faten Hamama színésznő kedvéért, akivel 1955-től 1974-ig voltak együtt, még az iszlám vallást is felvette. Közös fiuk, Tarek azóta két fiúunokával is megörvendeztette a sztárt.
Cikkünk a Gabo kiadó 501 filmsztár című kötete aktuális fejezetének felhasználásával készült.