Az elmúlt évtizedek legszexisebb magyar sportolói

Képekkel

Íme, azok a legendás hazai sportolók, akiket imádtak a nők, és akiknek egy egész ország szurkolt.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Világhírű magyar sportolók mindannyian, akik fénykorukban megdobogtatták a nők szívét, és akik kivétel nélkül keményen megdolgoztak eredményeikért a sportban és a civil szférában egyaránt. Joggal büszke rájuk az egész ország.

Faragó Tamás - vízilabdázó

1970-től 1985-ig 258-szor szerepelt a magyar válogatottban. Kilencszeres magyar bajnok. Az 1976. évi montreali olimpiai játékokon tagja volt a bajnoki címet nyert magyar csapatnak, emellett egy olimpiai második és harmadik helyezést, valamint egy világ- és két Európa-bajnoki címet tudhat magáénak.

Faragó Tamás (bal oldalon) Görgényi István és Csapó Gábor társaságában

1980-ban a Budapesti Egyetemen állatorvosi diplomát, majd 1981-ben a Testnevelési Főiskolán szakedzői oklevelet szerzett.

Még aktív játékosként edzői státuszt kapott a BC Arenzanónál, a későbbiek során pedig több neves hazai és olasz csapat vezetőedzőjeként tevékenykedett. 1993-ban Csapó Gáborral vízilabda-iskolát nyitott, egyúttal a magyar ifjúsági vízilabda-válogatott edzője lett.

2000-től 2005-ig a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya volt. Irányítása alatt a csapat világbajnoki címet szerzett. 1993-ban az Úszó Hírességek Csarnoka tagjává választották. 2001-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével tüntették ki. 57 éves, három ikerkislány édesapja.

Kásás Zoltán - vízilabdázó

Vívóként kezdte pályafutását, majd vízilabdázó lett. Játékosként olimpiai ezüstérmet, világbajnoki és Európa-bajnoki címet szerzett, klubcsapatával pedig KEK-győzelmet aratott.

Edzői felkészültségét először az ausztráliai Queensland állam válogatottjánál volt alkalma bebizonyítani.


Ezt követően a magyar válogatottnál, majd hazai és külföldi élvonalbeli egyesületeknél ért el kiemelkedő eredményeket, a Becsej és az Olympiakosz együtteseivel pedig Bajnokok Ligáját nyert. A magyar vízilabda-válogatott pályaedzőjeként jelentős szerepet játszott a 2000. évi sidney-i és a 2004. évi athéni sikerekben. Rendszeresen tart előadásokat hazai és nemzetközi edzői továbbképzéseken.A 61 éves sportoló-mesteredző nős, fia Kásás Tamás válogatott vízilabdázó.

Kesjár Csaba - autóversenyző

Nagyapja motorkerékpár-versenyző, apja motorkerékpár- és autóversenyző volt, a gépészmérnök végzettségű Kesjár Csaba pedig harmadik generációs sportolóként vitte tovább a családi hagyományt.
Gokartban a nemzetközi licencű kategóriában kétszer nyert magyar bajnokságot. Autóversenyzőként abszolút magyar bajnok és hegyi bajnok lett. A Forma Easter kategóriában négy alkalommal állhatott a dobogó csúcsára, a Forma Ford kategóriában pedig osztrák bajnoki címet szerzett.

1987-ben kezdett a Német Szövetségi Köztársaság Forma 3 bajnokságában versenyezni - még abban az évben a kilencedik helyen végzett. 26 éves korában halálos balesetet szenvedett a nürnbergi Norisringen. Vélhetően kifogyott a fékolaj, és így már nem tudta megállítani a több mint 200 kilométer/órás sebességgel száguldó autót. A szakemberek szerint ő lehetett volna az első Forma 1-ben versenyző magyar. Budaörsön általános iskola és gimnázium viseli Kesjár Csaba nevét.

Magyar Zoltán - tornász

A hetvenes években a magyar tornasport kiemelkedően eredményes képviselője, a világ legjobb versenyzője lólengésben. Edzőjével, Vígh Lászlóval számos új technikai elemet dolgozott ki. Nevéhez fűződik az orsó, a szökkenő vándor és a magyar vándor első bemutatása. Háromszor volt világbajnok, és ugyancsak három Európa-bajnoki győzelmet aratott. Lólengésben elhozta az aranyat az 1976-os montreali és az 1980-as moszkvai olimpiáról. Ez utóbbi alkalommal a döntőbírák a maximálisan adható 10.00 ponttal jutalmazták gyakorlatát, amire addig az olimpiák történetében nem volt példa.


A Testnevelési Főiskolán szakedzői, a Budapesti Állatorvos-tudományi Egyetemen állatorvosi diplomát szerzett. Jelenleg XVIII. kerületi magánrendelőjében praktizál, emellett hatósági állatorvosi feladatokat is ellát. Háromszor - 1974-ben, 1978-ban és 1980-ban - választották az év magyar sportolójává. 1986 és 1989 között a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke volt. 1991-től a Halhatatlanok Klubjának tagja. 2001-től a Magyar Országos Tornaegyletek Szövetségének tiszteletbeli elnöke.
Az 56 éves sportoló házasságban él, lánya, Dorottya ugyancsak tornász.

Mizsér Attila - öttusázó, sportlövő

Országos bajnokságokon 21 aranyérmet szerzett a különböző korosztályokban, az ifjúságitól a felnőttig. Ötszörös világbajnok - az 1985-ös melbourne-i világbajnokságon elveszítette egyik cipőjét, és mezítláb célba érve lett aranyérmes. Az 1998-as szöuli olimpián Martinek János és Fábián László társaként csapatban aranyérmes, 1992-ben egyéniben ezüstérmes lett. Mindemellett két Európa-bajnoki címmel is büszkélkedhet.

Mizsér Attila (bal oldalon) Fábián László és Kálnoki Kis Attila társaságában

Első diplomáját a Testnevelési Főiskolán szerezte, később a Külkereskedelmi Főiskolát is elvégezte. Viszonylag korán, 33 évesen fejezte be az öttusázást, és a pénzügyi szférában helyezkedett el. A munka mellett belekóstolt a sportlövészetbe - ebben a műfajban négyszer lett országos bajnok. 1985-ben az év sportolójává választották, 1995-ben pedig megkapta az UNESCO Fair Play-díját. A 48 éves sportoló nős, három lánya van, valamennyien sportolnak.

Wichmann Tamás - kenus

Bár gyermekkori autóbalesete miatt hét évig járógépet kellett használnia, sportolni kezdett egy ökölvívó-szakosztályban. Ennek megszűnése után választotta a kenuzást. Minden idők legtöbb magyar bajnokságát nyerte a kenusok között: összesen 37 alkalommal állhatott a dobogó legfelső fokán. Emellett két Európa-bajnoki győzelmet is aratott.


A mai napig fájlalja, hogy nem lett olimpiai bajnok - mindig esélyesként indult, ám kétszer másodikként, egyszer pedig harmadikként ért a célba.
1978-ban megkapta az UNESCO Fair Play-díját. A jugoszláv Mateja Ljubek ugyanis az ő edzésterveit használva nyert világbajnokságot Belgrádban, sőt, együtt is készültek a megmérettetésre.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Visszavonulása után a vitorlázás lett a hobbija, majd a színjátszásba is belekóstolt: Az elvarázsolt dollár című film egyik gengsztereként köszönt vissza a mozivászonról. A négy nyelven beszélő sportolónak kultikus kocsmája van a hetedik kerületben. Az árak meglepően barátiak, és a tulajdonos maga főz a vendégeknek. A sporttól sem szakadt el: az MTK-ban gyerekekkel foglalkozik. 1979-ben az év sportolójának választották. 2008-ban a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztjével ismerték el sportolói és edzői tevékenységét. A 61 éves Wichmann-nak hat gyereke és két unokája van.

Nem maradtak ki fiatal, aktív sportolóink sem, nekik külön cikket szentelünk.
A képek forrásai: kataca.hu, farkasreti.hu, litera.hu, budaipolgar.hu, delmagyar.hu, belsoseg.blog.hu, nemzetkozisport.hu, vagta.hu,  telesport.hu, film.virtus.hu, bp22.hu, favoritonline.com.

OLVASD EL EZT IS!

  • balogh gábor
  • kammerer zoltán

Az 5 legsármosabb fiatal magyar sportoló

Ezt is szeretjük