Halálra itta magát az egykor ünnepelt Marie Prevost
Marie Prevost a némafilmek bombázójaként kezdte, ám magányos alkoholistaként fejezte be karrierjét.
A némafilmkorszaknak is kétségtelenül megvoltak a maga sztárjai - és érdekes módon a legtöbbjük csúfosan megbukott, amikor hangosfilmen is be kellett mutatkozniuk a nagyközönségnek. Így járt Marie Prevost színésznő is, akit ünnepelt dívából elhízott, alkoholista ronccsá tett a kudarc, amihez ráadásul magánéleti problémák is társultak.
Az 1898-ban Mary Bickford Dunn néven született kanadai szépség gyermekkorában került szüleivel Los Angelesbe. Már titkárnőként dolgozott, amikor úgy döntött, megpróbálkozik a színészettel, ezért beajánlkozott a Mack Sennett által vezetett Hollywood stúdióba.
A férfinak rögtön meg is akadt a szeme a bájos „francia lányon”, ahogyan ő becézgette. Így Marie Prevost művésznéven bevette a csupán díszletként funkcionáló, ám kétségkívül dekoratív fürdőző lányok csapatába, akiknek nem volt más dolguk egy-egy filmben, mint mosolyogni és jól kinézni.
Sztár akart lenni
Első jelentősebb sikerét a Love, Honor and Behave című romantikus komédiában aratta, melyet több hasonló szerep követett.
Karrierjének csúcsát az 1922-es, Fitzgerald regénye - magyarul Szépek és átkozottak címen jelent meg - alapján készült The Beautiful and Damned női főszerepének eljátszásával érte el, amiért pozitív kritikákat sikerült besöpörnie.
Ugyanakkor hatalmas botrány is övezte a munkálatokat, mivel a forgalmazó, Jack Warner egy hirtelen ötlettől vezérelve azt találta ki, milyen remek kis reklám lenne, ha Prevost a forgatáson valóban hozzámenne a férfi főszereplőhöz. Kenneth Harlan színész ugyanis akkor történetesen tényleg kapcsolatban élt a szépséggel.
Csak azt nem vette figyelembe, hogy Prevost akkor már régóta nem volt szabad, bár Sonny Gerke-kel 1919-ben kötött házasságát próbálta titkolni, nem nagy sikerrel. Miután a hírverés a visszájára fordult, és a szalagcímek a színésznőt máris bigámistának bélyegezték, Jack Warner kénytelen volt kérvényezni a második házasság érvénytelenítését. A dolog pikantériája, hogy a színésznő végül mégiscsak hozzáment a férfihoz, miután elvált Gerke-től, habár mindössze három évig bírták egymás mellett.
Egyre mélyebbre csúszott
1926-ban autóbaleset következtében elhunyt szeretett édesanyja, és ezt egyszerűen képtelen volt feldolgozni. Az alkoholba menekült, ami miatt házassága is tönkrement, ezért igyekezett a munkában vigaszra lelni. Amikor Howard Hughes 1928-ban rábízta a The Racket egyik szerepét, rövid viszonyba is bonyolódtak, ám a szakítás csak még inkább elmélyítette depresszióját.
Ez volt az utolsó filmje, amiben főszerephez juthatott, innentől kezdve meredeken csúszott lefelé a lejtőn. Részben annak köszönhetően is, hogy a hangosfilmekben kiderült, erős bronxi akcentussal bír, ami nem illett a nőies szerepekhez. Bánathájat növesztett, majd kétségbeesett koplalásokkal próbálta leadni a felszedett pluszkilókat, miközben továbbra is keményen ivott.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.