Óriási lehallgatási botrány Hollywoodban
Megkezdődött John Pellicanónak, a sztárok által kedvelt magándetektívnek a bírósági pere: a nyomozó illegális lehallgatás és kémkedés miatt felel.
A 63 éves Pellicano Hollywood egyik legkedveltebb magándetektívje volt. A privát hekus szolgálatait olyan nevek vették igénybe, mint Sylvester Stallone, Tom Cruise, John Travolta, Michael Jackson vagy Elizabeth Taylor. Pellicanot illegális lehallgatással és megfigyeléssel, valamint hatósági személyek megvesztegetésével vádolják.
A magándetektív szolgálatait igénybe vevő sztárok általában ellenségeik megfigyelését kérték a nyomozótól, aki minden módszert igénybe vett, hogy kompromittáló adatokat szerezzen, és minél több mocskot ásson ki a lenyomozandókról.
Többek között rendőrtiszteket és a telefontársaságok magas rangú képviselőit is megvesztegette a lehallgatások megszervezése érdekében, valamint maffiakapcsolatai is voltak.
A maffiával is üzletelt
Az ügybe gyakorlatilag fél Hollywood bekeveredett, vagy megbízóként, vagy lehallgatottként. Előbbiek – többek között Tom Cruise, John Travolta vagy Michael Jackson – tagadják, hogy tudtak volna Pellicano törvényellenes ügyeiről. A tagadás nem biztos, hogy jó taktika: a Die Hard filmek rendezője, John McTiernan például már 4 hónapos börtönbüntetést kapott, mivel hazudott az FBI-ügynököknek Pellicanóval folytatott kapcsolatáról. McTiernan egy producer lehallgatását kérte a magánnyomozótól. A detektív több tízezer telefonbeszélgetést hallgatott le, többek között Sylvester Stallone után is nyomozott.
Az ügy eredetileg még 2002-ben pattant ki, valódi hollywoodi körülmények között: a Los Angeles Times riportere, Anita Busch egy döglött halat, egy rózsát, és egy üzenetet talált kocsijában, melyen a STOP szó állt. Busch ekkoriban Steven Seagal állítólagos sötét ügyletei után nyomozott. Az fenyegetés miatt indított nyomozás után jutott el a rendőrség Pellicanóhoz, és az utóbbi évek egyik legcsúnyább hollywoodi ügyére bukkantak.

Femina akták - Méhnyakrák
A Femina Aktában mindent megtudhatsz a méhnyakrákról, ami évente több ezer nőt érint hazánkban. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat, többek között megismerheted a méhnyakszűrés értékelési módjait, megtudhatod, hogyan kell értelmezni a leleten látott eredményt, mi a különbség a hagyományos nőgyógyászati citológiai vizsgálat és a HPV-szűrés között vagy elkerülhető-e a kemoterápia a méhnyakrák esetén?
Promóció
A magándetektív bírósági tárgyalásának mellékhatásaként sztárok sora tarthat egy rendkívül kellemetlen kérdezz-felelek játéktól a szövetségi nyomozókkal.