Erzsébet királynő elmesélte, hogy karácsonyozik a királyi család

Az uralkodónőnek ez a kedvenc ünnepe.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

A királyi család tagjai hasonlóan ünneplik a karácsonyt, mint bármely másik, átlagos família. Ilyenkor összegyűlik a család apraja-nagyja, finomakat esznek, és megajándékozzák egymást.

Ilyen a karácsony a királyi családban

Erzsébet királynő most először beszélt arról, hogy zajlik náluk a szeretet ünnepe, az ITV dokumentumfilmjében mesélt a tradícióikról:

- A gyerekek imádják leszedni a fáról a gömbdíszeket, legalábbis az én dédunokáim biztosan, jól szórakoznak velük. Úgy szoktattam őket le róla, hogy segíteniük kell feldíszíteni a fát - azóta sokkal óvatosabbak a díszekkel. Ahogy nő a család, úgy nő a fa is. A tavalyi volt az eddigi legnagyobb, azt hiszem, nyolc-kilenc évig nevelték a kertben, mielőtt kivágásra került - mesélte mosolyogva a műsorban.

Erzsébet ragaszkodik hozzá, hogy a szentestét mindannyian együtt töltsék: ilyenkor az összes gyermeke, unokája és dédunokája csatlakozik hozzájuk. Érthető, hogy fontos neki ez a tradíció, hiszen ő 92, férje, Fülöp herceg pedig már 96 éves, így ki tudja, hány évet tölthetnek még el a szeretteik körében.

Összeállításunkban azt is megnézheted, mit csinálnak karácsonykor, és mivel ajándékozzák meg egymást.

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

Ezt is szeretjük