Rákban elhunyt a közkedvelt rendező, Kim Manners
Kim Manners nevéhez több kultikus sci-fi sorozat epizódjainak rendezése fűződik.
2009. január 26-án, 58 éves korában, tüdőrákban elhunyt Kim Manners, aki többek között az X-akták és az Odaát rendezőjeként vált ismertté.
Manapság ismét reneszánszukat élik a sci-fi sorozatok, elég csak az Eurékát, a 4400-at, vagy éppen az Odaátot említeni.
Ez utóbbi szinte az X-akták feltupírozott változatának is tekinthető, hiszen bár nem FBI-ügynökök a szereplői, de a két ifjú titán főhősnek ugyanúgy egy-egy misztikus, vagy nem ritkán bizarr eseményt kell felderítenie. Ám hiába a jóképű színészek - ha nincs a sztori mögött egy lelkes gárda, akkor megette a fene az egészet. Nos, ebbe a csapatba tartozott Kim Manners is, aki számos epizód produceri feladatai mellett több tucat rendezésével is büszkélkedhetett.
Manners már kisfiúként része lett a filmszakmának, hiszen édesapja szintén producerként ténykedett. Bár eleinte színészkedéssel próbálkozott, hamar rájött, a kamera mögötti világ az igazán neki való. Alig volt harmincéves, amikor a Charlie angyalai sorozat néhány részének megrendezését rábízták, majd sorra jöttek az újabb munkák.
Rendező és barát
Ami a sci-fiket illeti, először 1988-ban került közelebbi ismeretségbe a műfajjal, ekkor rendezte meg a Star Trek – Az új nemzedék egyik epizódját. Az X-aktákhoz a széria második évadában került, 1995-2002-ig több, mint félszáz rész direktori munkálatait látta el. Amikor tíz évad után befejezték a már a forgatás idején kultikussá vált sorozatot, ismét új kihívások után nézett.
Végül 2005-ben került az Odaát stábjába, ahol hamar megszerették közvetlen, mégis professzionális hozzáállásáért. Manners, aki produceri teendőin felül majd’ húsz epizód rendezését is elvállalta, a negyedik évad első részének forgatásakor tudta meg, hogy tüdőrákja van. A betegség alig fél év alatt úgy legyengítette szervezetét, hogy végül hétfőn örök álomra szenderedett egy Los Angeles-i kórházban.

Femina akták - Méhnyakrák
A Femina Aktában mindent megtudhatsz a méhnyakrákról, ami évente több ezer nőt érint hazánkban. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat, többek között megismerheted a méhnyakszűrés értékelési módjait, megtudhatod, hogyan kell értelmezni a leleten látott eredményt, mi a különbség a hagyományos nőgyógyászati citológiai vizsgálat és a HPV-szűrés között vagy elkerülhető-e a kemoterápia a méhnyakrák esetén?
Promóció
Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.