Kim Dzsongun így jutalmazza az észak-koreai olimpikonokat: a kudarcot vallók kemény büntetést kapnak
Az észak-koreai nyertesek királyi bánásmódban részesülhetnek, a vesztesekre azonban szomorú sors vár.
Észak-Korea sportolói is képviseltetik magukat a 2024-es olimpiai játékokon, eddig öt érmet, ebből két ezüstöt és három bronzot sikerült bezsebelniük. Kim Dzsongun, az ország vezetője gondoskodik arról, hogy a nyertesek királyi bánásmódban részesüljenek, miután hazatértek Párizsból.
Erre számíthatnak az észak-koreai olimpikonok Kim Dzsonguntól
Kegyetlen büntetésre számíthatnak azok az észak-koreai sportolók, akik gyengén szerepelnek az olimpián, velük szemben a jól teljesítő olimpikonok több jutalmat is kapnak az országuk vezetőjétől, írta meg a The Sun.
Azoknak a sportolóknak, akik a 2012-es olimpiai játékokon érmet szereztek Londonban, 2013-ban megváltozott az életük. A KCNA állami hírügynökség jelentése szerint akkor több sportoló luxuslakásokba költözött a fővárosba, Phenjanba, az ablakuk pedig a Pothong-folyóra nézett. A jól teljesítőknek luxusautókat, sőt még hűtőszekrényeket is ajándékoztak.
Om Yun-chul, An Kum-ae és Kim Un-guk is aranyat nyertek 2012-ben Londonban. Eddig az arany még nem jött össze idén, ám Kim Mi-rae műugró bronzérmes lett, Ri Se-ung birkózó szintén bronzérmet kapott, Kim Kum-yong és Ri Jong-sik asztaliteniszezők ezüstmedálnak örülhettek Kim Mi-rae és Jo Jin-mi szinkrontoronyugrás számban szintén ezüstöt zsebeltek be. Pang Chol-mi női bokszoló pedig bronzérmes lett.
Azok a sportolók, akik viszont csúfos kudarcot vallanak, retteghetnek Kim Dzsonguntól. A sportolók leghírhedtebb büntetése azután történt, hogy a nemzeti labdarúgó-válogatott bejutott az 1966-os angliai világbajnokság második fordulójába.
A csapat a Portugália ellen 5-3-ra elveszített mérkőzés után italozni ment, ami horrorisztikus hazatérést eredményezett. Az akkori vezető, Dzsongun nagypapája, Kim Ir Szen Észak-Korea leghírhedtebb kényszermunkatáborába küldte a focistákat.
Nemrégiben az észak-koreai lázadó Kim Hyeong-Soo, aki 2009-ben menekült el az országból, azt állította, hogy a sportolók és edzők hónapokig tartó kényszermunkát kaptak, ha csalódást okoztak vezetőjüknek.
Bár ezeket a döntéseket nem Kim Dzsongun hozta meg, hanem a felmenői, ennek ellenére nem lepődnénk meg, ha ő is hasonlóan szigorú bánásmódban részesítené azokat a sportolókat, akik nem tudtak érmet szerezni az idei olimpián.
Fotókon Kim Dzsongun felesége: az észak-koreai first lady több gyereket szült a diktátornak
Kim Dzsongun és felesége, Ri Szoldzsu 2009-ben házasodtak össze.
ElolvasomCover- és ajánlóképek: Getty Images