A patkányfogó, a sírásó és a diliházi portás
Mivel szupersztár álláshirdetést ritkán lehet találni, a jövő milliomosai sokszor bizarr munkákra kényszerültek!
A rock sírásója…
A történetek közül talán a legismertebb Rod Stewarté. A sprőd hangú énekes a hatvanas évek végén a Faces énekeseként lett ismert, majd a következő évtizedben világhírű lett. Mielőtt azonban kiélhette volna milliók és bögyös szőkék iránti vágyait, bizony igen mélyre ásva kellett kezdenie…
Az ifjú Rod 15 évesen hagyta ott az iskolát, majd első munkahelyétől heteken belül megszabadult, hogy a Brentford focicsapatával írjon alá előszerződést. Utálta a korán kelést és a cipőtisztítást, így elment a munkaközvetítőhöz, és elvállalta inkább az első munkát, amit rásóztak: a londoni Highgate Hill temetőben sírásóként kereste egy ideig a kenyerét.
…és a színészet kubikosa
A fiatal korában igen nehezen kezelhető Marlon Brandot előbb kivágták középiskolájából, majd egy katonai intézménybe került, ahol előbb laktanyafogságra ítélték függelemsértés miatt, majd kitették a szűrét, mikor mégis meglépett az intézményből.
16 évesen, alkoholista anyával megáldva Brandonak szüksége volt a pénzre, így talicskát és ásót ragadott: egy építkezésen dolgozott kubikosként. Később nővérei után New York-ba ment, hogy meghódítsa a Broadwayt – ha évekbe tellett is, de sikerült neki.
Nagyszájú diliházi portás
Művészeti iskolája mellett a fiatal Mick Jaggernek is meg kellett élnie valamiből, és nem is habozott hozzálátni a munka dandárjához: a Rolling Stones nagyszájú énekese kistiniként jégkrémet árusított, majd egy elmegyógyintézet portásaként kereste meg a napi betevőt.
Mikor a Stones elhíresült, alighanem Anglia konzeratív polgárai közül sokan szívesen látták volna eredeti munkahelyén…
A patkányfogó
Jagger portási pozíciója szinte elit munkának számít ahhoz képest, amivel Warren Beatty foglalkozott kezdőként. A tanárcsaládból származó fiú remek amerikai futballista volt, és tucatnyi egyetem versengett egymással, hogy sportösztöndíjat adjon neki, de ő mindenáron színészetet akart tanulni. A drámaiskolához azonban pénz is kellett, így Beatty a csillogónak egyáltalán nem nevezhető patkányirtói munkakört vállalta el egy moziban.
Még jégkrémárusnak se jó
Hollywood egyik leghosszabb és legragyogóbb karrierje várt a tinédzseréveinek végén járó Lucille Ballra, de a harmincas évektől a hetvenes évekig hihetetlen népszerűségnek örvendő színésznő sem kezdte milliomosként. Miután először sikertelenül felvételizett egy színiakadémiára, egy fagylaltozóban kezdett dolgozni.
Az akkoriban nagyon szerény és félénk lányt azonban nemsokára kirúgták, mivel állandóan elfelejtett a banánkelyhekre banánt tenni. Megalázó kirúgása után modellnek állt, majd végre felfedezték a Broadway impresszáriói, és innen egyenes út vezetett a hírnévhez.
Büszke skót koporsófényesítő
Sean Connery, mielőtt James Bond első megszemélyesítőjeként milliók kedvence lett, gyakorlatilag minden munkát elvállalt, ami adódott. Első munkahelye a St. Cuthbert’s Co-Operative Society volt, ahol 1944 és 1959 között tejesemberként dolgozott. Mikor elvesztette a munkahelyét, csatlakozott a haditengerészethez, de leszerelték egészségi okokból.
Ezután teherautót vezetett, dolgozott életmentőként, modellt ült képzőművészeti hallgatóknak, majd pályája alighanem mélypontjaként néhány hónapot még koporsófényesítőként is eltöltött – mindezt röpke három év alatt.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
1962-ben jelentkezett a James Bond válogatásán, és a regényíró Ian Fleming ellenkezése dacára – faragatlan, drabális skót tuskónak tartotta a 007-es ügynök atyja – megkapta a szerepet, és innen már nem volt megállás…