Elton John emiatt gyűlölte Madonnát évekig: közös fotóval jelentették be, hogy kibékültek

Elton John és Madonna kibékültek.

Elton John és Madonna kibékültek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Elton John és Madonna hosszú évekig nem jöttek ki jól, ám most végre kibékült a két legenda.

Elton John és Madonna kibékültek

A 66 éves énekesnő Instagram-oldalára rakott ki egy képet kettejükről, amely ezen a hétvégén készült róluk a Saturday Night Live felvételének napján: „Végre elástuk a csatabárdot!” – kezdte ezzel a mondattal Madonna.

Elmentem megnézni Elton John fellépését az SNL-ben ezen a hétvégén! Hűha. Emlékszem, amikor középiskolás voltam, egyik este kiosontam a házból, hogy lássam Elton fellépését Detroitban! Felejthetetlen előadás volt, ami segített megérteni a zene átalakító erejét. Az, hogy láttam őt fellépni középiskolás koromban, megváltoztatta az életem. Mindig kívülállónak éreztem magam gyerekként, és ahogyan láttam őt a színpadon, segített megérteni, hogy rendben van másnak lenni, kiállni magadért, és azt az utat járni, amit csak kevesen választanak. Sőt, fontos volt. Az évtizedek során fájt a tudat, hogy valaki, akit annyira csodáltam, nyilvánosan nem kedvelt engem mint művészt. Nem értettem.

Amint megtudta, hogy a hétvégi szórakoztató műsor sztárfellépője Elton John lesz, Madonna úgy döntött, elmegy a show-ra, majd a backstage-ben is találkoztak.

„Amikor találkoztam vele, az első dolog, ami elhagyta a száját, az volt: »Bocsáss meg«, és a fal leomlott közöttünk. A megbocsátás hatalmas eszköz. Perceken belül történt. Megöleltük egymást. Aztán azt mondta, hogy írt nekem egy dalt, és hogy szeretne együttműködni velem. Olyan volt, mintha minden beteljesedett volna!”

Míg a 90-es években úgy tűnt, hogy Elton John és Madonna nagyon jó kapcsolatot ápolnak egymással, sőt, még fel is léptek együtt, a 2000-es években minden megváltozott köztük, írta meg a People magazin. 2002-ben Elton pocskondiázta Madonna Die Another Day című számát, szerinte ez a legrosszabb James Bond-filmzene, amit valaha hallott. 2004-ben a GQ díjátadó gála színpadán azért szólt be kolléganőjének, amiért az playbacket szokott használni fellépései közben. 

Leginkább az fájt neki, hogy Madonna nyilvánosan szólt be Lady Gagának, és megvádolta azzal, hogy a Born This Way című slágerét tőle lopta. Szerinte az a Gaga-szám pont ugyanúgy hangzik, mint az Express Yourself című dala. Így a zenész egy ausztrál tv-műsorban adott interjújában fejezte ki, hogy szerinte Madonna karrierjének vége.

 Ő egy igazi rémálom... úgy néz ki, mint egy k*baszott vásári sztriptíztáncosnő. Annyira szörnyen viselkedett Gagával  fogalmazta.

Évekkel később önéletrajzi könyvében is leírta erről a véleményét.

„Nem értettem, miért volt ilyen kegyetlen és undok, ahelyett, hogy bóknak vette volna... különösen akkor, amikor azt állítja, hogy a nők bajnoka. Szerintem ez egyszerűen helytelen  egy befutott művész nem rúghat bele egy fiatalabb művészbe a karrierje kezdetén”  írta Elton a 2019-ben megjelent memoárjában.

Madonna retussal és anélkül: döbbenetesen fest a 66 éves énekesnő arca közelről

Madonna örök fiatalnak mutatja magát a közösségi oldalán, ám a valóság picit más.

Elolvasom

Cover: Getty Images

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük