Könnyekben tört ki a halálos beteg Stephen Hawking! Ezért nem bírt az érzelmeivel

Stephen Hawkingot Eddie Redmayne ríkatta meg.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Eddie Redmayne valószínűleg élete eddigi legnagyobb kihívásával találta magát szemben, amikor Stephen Hawking életre keltésén dolgozott.

A 32 éves színász a Variety magazinnak adott először interjút, melyben elmesélte, hogyan is készült A mindenség elmélete filmre. 

Elsírta magát

Eddie Redmayne többször személyesen találkozott a világ leghíresebb professzorával, aki aztán speciális igényekkel lépett fel a mozivásznon való életre keltésével kapcsolatban. Mint az köztudomású, Hawking izomsorvadásos laterális szklerózisban szenved, ezért egy gép segítségével képes beszélni.

A fizikus már az első találkozáskor kijelentette, hogy mindig meg fogja mondani az őszinte véleményét, legyen az elmarasztaló vagy éppen dicsérő. A film premierjére személyesen is elment, később az őt kísérő nővér árulta el a színésznek, hogy Hawking elsírta magát a film alatt, és azt mondta, hellyel-közzel, de a valóságot elevenítették meg a filmvásznon.

A film rendezője, James Marsh és a forgatókönyvíró Anthony McCarten a bemutató után levelet is kapott a professzortól, melyben azt írta: "néha olyan volt, mintha saját magamat láttam volna".

Hawking tanítgatta a színészt

A színész az interjúban elmondta, először Hawking sorstársait tanulmányozta: azokat az embereket, akik ugyanabban a betegségben szenvednek, mint a professzor. Koreográfus is segítette felkészülését, így Redmayne Hawking mozgását és beszédét egyre jobban utánozta.

Hawking aztán saját maga is tanácsot adott Redmayne-nek: azt mondta, összemosódtak a hangok a beszédében. Ennek realista megjelenítése miatt azon kezdtek aggódni a producerek, hogy elkerülhetetlen lesz feliratozni a film egyes részeit.

Színészek meglepő átalakulása egy szerepért

Nézegess képeket!

Elolvasom

A munkálatokat az is nehezítette, hogy nem lineáris sorrendben vették fel a jeleneteket, hanem ugráltak az időben, így különösen nagy színészi játék kellett ahhoz, hogy egyik nap a teljesen leépült professzort tudja adni, következő nap pedig a fiatalt.

- Stephen megkérdezte, a beszélőgép előtti életét is eljátszom-e, és amikor igennel feleltem, elmondta, hogy a beszédhangjai teljesen egybefolytak. A producerek aggódtak, de Stephen meggyőzött róla: muszáj olyannak ábrázolnunk ezt a betegséget, amilyen valójában - mondta Redmayne.

A film Magyarországra csak 2015 januárjában érkezik. A kritikusok már most az egekig magasztalják a Nyomorultak sztárját, akinek állítólag érik már az Oscar-díj.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük