Katasztrófát okozott az árvíz: képeken 7 hely, amit végleg elpusztított

Az elmúlt hetekben is kiderült, hogy a víz nagy úr. A következő helyekkel is elbánt.

Víz alá került helyek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A világon számtalan település esett áldozatául árvizeknek, illetve a tenger fenyegetésének, a vízszint emelkedésének vagy épp egy szökőár pusztításának. A máskor oly nyugodtan fodrozódó víz könnyen válhat pusztító erejű óriássá, mely elsöpör mindent, ami az útjába kerül, ennél is veszélyesebb azonban az ember, aki gyakran cselekszik hasonlóan saját céljai érdekében. Íme, négy hely, mely előbbiek miatt ítéltetett pusztulásra.

Az olaszországi Fabricche di Caregginét egy duzzasztógát építése miatt árasztották el, tízévenként azonban leengedik a vizet, és láthatóvá válnak az egykori épületek. Erre legközelebb 2014-ben kerül sor.

Fotó: www.ursea.it

Az argentin Villa Epecuén a helyi tó gyógyító vize miatt kedvelt célpont volt a turisták körében, 1985-ben azonban túl sok csapadék hullott a vidékre, ami miatt a tó kiáradt, és elöntötte a települést. A házak több évtizedig voltak a víz alatt, míg 2009-ben a szárazabb időjárás miatt a víz elkezdett visszahúzódni. Bár a hely egy része már gyalogosan is bejárható, jórészt lakhatatlanná vált, és még mindig igen nagy területét borítja víz. Kattints ide, és nézz meg róla még több képet!

Fotó: uncoveringtheworld.wordpress.com

A romániai Bözödújfalut 1988-ban Ceausescu ítélte halálra egy víztározó építése miatt. A falut elárasztották, máig mementói azonban a szomorú eseményeknek a vízből kiálló, romos épületek.

Fotó: hu.wikipedia.org, Lacihobo

A venezuelai Potosi 1985-ben szintén egy víztározó megépítése miatt lett az áradás áldozata, az utóbbi években azonban csökkent a víz szintje, így láthatóvá vált a kísérteties romok egy része.

Fotó: ykbhardwaj.com

A magyarországi Nagygécen 1970. május 14-én szinte percek alatt mindent elborított az árvíz, a lakókat kitelepítették, azonban felsőbb utasításra az ár elvonulása után sem engedték vissza őket. Nagygéc ma hivatalosan már nem is létezik.

Fotó: hu.wikipedia.org, Beroesz

A hírhedt kalózváros, a jamaicai Port Royal jelentős része került 1692-ben örökre a víz alá, miután egy földrengés miatt hatalmas szökőár alakult ki. Mindez a becslések szerint körülbelül ötezer emberéletet követelt.

Fotó: fromjamaica.com

Az angliai Dunwich fontos kikötőváros volt, ma azonban nagyobb részét tenger borítja, részben a part menti erózió, részben pedig a települést sújtó viharok miatt kialakuló ár miatt.

Fotó: www.stacey.peak-media.co.uk/gallery.htm

Elsüllyesztett templomok

Sok elárasztott település esetében a vízből kiálló templomtornyok jelentik az utolsó emlékét annak, hogy valaha emberek éltek ott. Nézd meg a képeket!

Már csak a templomtorony látszik az elárasztott faluból

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük