Az Egyesült Királysághoz tartozó Pitcairn-sziget a világ legkisebb népességű önálló közigazgatással rendelkező területe. Felfedezésére csak az 1700-as évek végén került sor. Fővárosa, Adamstown mindössze 50 állandó lakossal büszkélkedhet.
Fotó: en.wikipedia.org, Makemake
Dia
A Bounty hajó lázadói miután rábukkantak a szigetre, eldöntötték, hogy ott telepednek le. A legfontosabbakat levitték a hajóról, és hogy senki ne tudjon elmenekülni, felgyújtották. Az öblöt azóta Bounty-öbölnek nevezik.
Fotó: en.wikipedia.org, NOAA
Dia
A Surin-szigetcsoport Thaiföld nyugati partjához viszonylag közel, az Andamán-tenger közepén található. Bár öt szigetből áll, mégis a legkisebbek közé tartozik. Őslakói a mokenek, akik csónakjaikban élnek. Egyedülállóan gazdag élővilága miatt a búvárok egyik kedvenc helye.
Fotó: http://andamansnorkeldiscovery.com
Dia
A Visovac-sziget Horvátország legjelentősebb természeti és kulturális értékei közé tartozik. Mindössze a Kegyelmes anya nevezetű ferences kolostor és a Szűzanya-tempom található meg itt, melyeknek köszönhetően a zarándokok egyik kedvelt helye.
Dia
Foula, a skóciai Shetland egyik szigete mindössze 13 négyzetkilométer nagyságú. Lakói a part mentén telepedtek le, és gyapjútermelésből, valamint halászatból próbálnak megélni.