Vannak lenyűgöző helyek, melyek megnyugtatják a szemet, üdítően hatnak az emberi lélekre, és egy csapásra jobb kedvre derítenek. Ám létezik a világnak néhány olyan szédítő pontja is, amelynek már a látványától is elakad az ember lélegzete. Ha ezeket a fotókat megnézed, az a sanda gyanúd támadhat, hogy a világ szélén készültek. Ezeken a pontokon kicsit valóban véget ér a világ.

Új-Zéland legdélebbi pontját egy egyszerű sárga tábla jelöli. A Slope Point a világ egyik legszelesebb helye, az áramlat pedig egyenesen az Antarktiszról érkezik. A meredek sziklák kizárólag gyalog közelíthetőek meg, egy birkalegelőről indulva, ahol a környék nevezetességei, a hajlott törzsű fák növekednek.
Fotó: Flickr/Vašek Vinklát

A világ legdélebbi szárazföldje azonban nem az új-zélandi határponton található, hanem Chilében. A Horn-fok a tűzföldi szigetvilághoz tartozik, a kontinens déli és a Drake-átjáró északi határpontja, amely hosszú ideig irányjelzőként és állomásként szolgált a hajósok számára. A közeli jéghegyek azonban nagy veszélyeket rejtettek, ami a Panama-csatorna megépüléséig több ezer áldozatot követelt.
Fotó: Wikipedia/Buron444

A Dél-afrikai Köztársaság határpontjaként tévesen gyakran a Jóreménység-fokát említik, amelynek megkerülését Bartolomeu Dias nevéhez kötik. A portugál hajós és felfedező ekkor még viharok fokának nevezte a helyet. A terület valóban temérdek tragédia helyszíne lett. Később a holland telepesek alapították meg az innen 50 kilométerre fekvő Fokvárost.
Fotó: Wikipedia/zaian

Az afrikai kontinens legdélebbi pontja valójában a Jóreménység-fokától délkeleti irányban található Tű-fok, amely az Atlanti- és az Indiai-óceán határpontja is egyben. A szédítő látvány egész biztosan minden arra járó számára emlékezetes marad.
Fotó: Wikipedia/Dewet

Az európai kontinens határpontja sem kevésbé látványos: a legnyugatibb szárazföldi terület Portugáliában, Lisszabontól mindössze 40 kilométerre található. A Szikla-fok magassága 140 méter, a tetején pedig egy látogatható világítótorony, valamint több vendéglátóhely is van.
Fotó: Wikipédia/szilas

Kanjakumari város azonos nevű kerülete India legdélibb szárazföldi területe, amelyet Comorin-foknak is neveznek. A közelben található kis szigeteken emlékműveket építettek meg: jobbra Thiruvalluvar, a tamil költő szobra látható, balra pedig Swami Vivekananda hindu szerzetes emlékműve áll, aki elsőként utazott nyugatra az indiai filozófia hirdetéséért.
Fotó: Wikipedia/ravivg5

Egészen más rekordról híres a Csendes-óceáni Nemo-pont. A terület nevezetessége, hogy ez az a pont, amelyik minden szárazföldtől a legtávolabb helyezkedik el. Ezt sokszor ki is használták már: a felesleges vagy veszélyes űreszközöket ugyanis ide irányítják, hogy az ütközés valószínűségét a lehető legkisebbre csökkentsék.
Fotó: blogue.evasion.tv

Bár nem határpont, mégis varázslatos helyszín a kínai Tianmen-hegységben található hasadék, melyhez egy hosszú, 999 fokos lépcső vezet. A helyet a Mennyország kapujának is nevezik, megmászása pedig sokak szerint szerencsét hoz.
Fotó: Pinterest/svetlozar Spasov
A képek forrásai: Flickr/Vašek Vinklát, Wikipedia/szilas, Buron444, zaian, Dewet, ravivg5, Pinterest/svetlozar Spasov.
Hihetetlen, ami a víz alatt van!
Hogy kerül egy vízesés az óceán közepére? Elképesztő a látvány.
Igézően édeni látvány a vízben: nem hiszel a szemednek, ha ezt meglátod
Nézegess képeket!
Elolvasom