Sokan ismerik ezt a piti csalást, mégis próbálkoznak vele a csalók - Ne dőlj be a reptéri bőröndtrükknek

Nincsen olyan, hogy az elveszett reptéri bőröndöket meg lehetne venni pár ezer forintért.

Reptéri bőröndös csalás
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egyre gyakoribbak a piti csalások, megvezetések és lopások. A feladott csomagokról szóló SMS-üzenetek napi szinten érkeznek sokak telefonjára, van, hogy a postással küldik ki a kamucsomagot utánvétes fizetéssel. Bármelyikről is legyen szó, utólag könnyű okosnak lenni. 

Előfordul, hogy át sem gondolva, megijedve a helyzettől, gyorsan átveszik a csomagot, vagy megnyitnak egy rosszindulatú Facebook-üzenetet. Talán már mindenki belefutott olyanba, hogy Marketplace-ről vagy más oldalról rendelt valamit, kifizette, és végül nem azt kapta, vagy egyáltalán nem is jött meg a csomag. 

Reptéri bőröndös csalás

Vannak, akik kevésbé járatosak ezekben a csalásokban, nem ismerik az aktuális átverési trendeket, vagy esetleg idősebbek. Sokszor sajnos pont arra a korosztályra repülnek rá ezek a piti csalók, akik kevésbé tájékozottak ilyen téren. Az internetes csalásokkal és kamuoldalakkal pedig megszerzik a bankkártyaadataikat vagy jelszavaikat.

csalás
Fotó: nomadnes / Getty Images Hungary

Az interneten nagy port kavart az az elterjedt csalás, hogy a Budapest Airport honlapjára hajazó oldalt kreáltak, ahol a reptéren elhagyott csomagokat árusították. Természetesen a csomagok nagyon kedvező, mindössze 800 forintos összegért elérhetőek voltak. A csalás lényege, hogy elhitették az emberekkel, hogy kincseket találhatnak a gazdátlan bőröndökben. A sokáig működő honlapon rengeteg komment és elégedett visszajelzés is olvasható volt, az egész website arculata a reptéri oldalhoz hasonló volt. A reptér persze reagált, hogy ez nem az ő hivatalos oldaluk, és senki se hagyja magát lóvá tenni.

Az ilyen kamuoldalakat is fel lehet ismerni, meg kell figyelni a választott hangnemet, keresni kell az elírásokat, pontatlanságokat, és figyelni kell a linkelés szövegére. Sok esetben érdemes inkább rákeresni az adott oldalra vagy arra a konkrét termékre, amit értékesítenek és más oldalakon utánajárni az oldal értékeléseinek. Az oldalon látható pozitív kommentek semmit nem jelentenek. Illetve a józan átgondolással meg lehet fogni ezeket a csalásokat, ha jobban belegondol az ember, eléggé valószínűtlen, hogy a reptér, akinek többmilliós forgalma van, és rengeteg biztonsági szabályzatnak kell, hogy megfeleljen, olyan apró-cseprő dolgokkal foglalatoskodna, mint ez. Ráadásul az utasok magánértéktárgyait sem lenne jogszerű áruba bocsátani.

A cikk az ajánló után folytatódik

Miért félünk attól, amit nem ismerünk?

Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?

A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. október 24. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Azóta a budapesti utcákat járva lehet találkozni kirakatokban is néha ezekkel a bőröndökkel, amikre rá van aggatva egy cédula, miszerint elhagyott reptéri csomag 990 forintért. A csalók nem ismernek határokat, és általában feltételezik, hogy az ember hiszékeny, és úgyis bedől majd a trükknek. Még akkor is, ha ilyen pitiáner trükkről legyen szó.

Rajongtak az oroszok a híres szélhámosért, mert nő volt, okos és gyönyörű: Sonya Golden Hand arisztokratáktól lopott

Sonya Golden Hand a 19. század egyik leghíresebb női bűnözőjévé vált. Szinte az összes nagyobb orosz ékszerboltot kirabolta, sokáig mégsem tudta elkapni a rendőrség.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük