Akiket elszakítottak Nagygécről: ismerd meg a falu igaz történetét

Tragikus, ami velük történt.

Nagygéc története
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nagygéc faluja a keleti határ mentén már az 1200-as években is állt már. Az 1900-as években mintegy hétszáz lakost számláló, ősi település hosszú története azonban '70-ben tragikus fordulatot vett.

A Nagygécet a Szamostól és a Tiszától védő gátak ugyanis ekkor már Romániához tartoztak, ahol amikor a víz egy rakétabázist fenyegetett, akkor a gátak felrobbantása és ezzel a falu elárasztása mellett döntöttek. Ezzel azonban nem volt vége a nagygéciek történetének.

Nagygéc az egykori lakók szemével

A következő videóban Nagygéc egykori lakói mesélik el, hogyan menekültek el az árvíz idején a katonaság teherautóival, és mi történt, amikor később szigorúan megtiltották nekik, hogy korábbi otthonaikba visszatérjenek. A mára Csengersimához csatolt településen most csak hatan élnek nehéz körülmények között, noha a faluban emlékpark, kilátó és látogatóközpont is épült, valamint a Megmaradás temploma, ami mellett azt a templomot is felújították, melyet eddig csak az egyik a videóban is megszólaló helyi férfi gondozott. Hallgasd meg, hogyan mondják el a nagygéciek saját szavaikkal, mi történt a falujukkal valójában!

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Képek forrása: indafoto.hu / mammaróza

Ezt is szeretjük