Mennyi ideig fogsz élni?

A Halál völgye megmutatja

A tibetiek szerint a Halál völgyében mindenki megérzi, ha eljött az ideje. Te végig mernél menni az ősi ösvényen?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Közép-Ázsiában található Tibet nemcsak a világ teteje, de a bolygó egyik legmisztikusabb helye is, mellyel számos legenda hozható összefüggésbe, legyen szó démonokról, lótuszokról, varázslókról, híres királyokról vagy épp a jetiről. A Halál völgyének története is egyike ezen mítoszoknak, sőt, máig fontos szerepet tölt be a helyiek hitvilágában és életében.

Az istenek hegye

A Halál völgye egy különleges természeti képződmény, mely 5680 méterrel a tengerszint felett helyezkedik el a Kailash-hegység északi részén. A hindu vallás követői a hegységet az univerzum középpontjának tartják, egyúttal minden folyó megtestesítőjének és a világ bölcsőjének, az istenek hegyének.

Misztikus voltához elhelyezkedése és a barátságtalan körülmények is hozzájárulnak. Az elhagyatott vidéket és a völgyet a havazás minden évben hat hónapra elzárja a látogatók elől, de máskor sem könnyű megközelíteni, a legközelebbi tibeti falu több mint háromnapi járásra található.

Bár a lakatlan terület természeti látványosságokban sem gazdag, állati és növényi életnek pedig alig van nyoma, rendkívül híres, és számtalan különös történetet mesélnek róla.

Éhes lelkek otthona

A völgy egyik bejárata a Kailash-hegység egyik északnyugati, kisebb hegye, a Titapuri mellett található, melyet két óriási vörös szikla határol.

Sokan már ennek a két vörös kőtömegnek is varázslatos erőt tulajdonítanak, állítólag erőteljesen érezni lehet közöttük a természetfeletti energiák áramlását.

A Titapuri elnevezés az Éhes lelkek otthonát jelenti, de állítólag ez volt Tibet legősibb neve is. A hegy nem véletlenül kelt félelmet a helyiekben, illetve tett szert kétes dicsőségre a világutazók körében. Úgy tartják ugyanis, ha valaki túl sokáig tartózkodik a területén, túl közel kerül a másik oldalhoz, az árnyékvilághoz, és nem számíthat majd hosszú életre.

A világ 16 gyógyító, csodatévő helye

Nézegess képeket!

Elolvasom

A völgy három kilométer hosszú, a végén pedig egy félkör alakú gleccserfal található, melyet energiatükörként is emlegetnek. Úgy tartják, a tibeti jógik jönnek ide haláluk napján, amikor szeretnének elbúcsúzni, illetve elfelejteni addigi életüket, itt ugyanis sokkal gyorsabban telik az idő.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Nem szabad letérni az útról

A tibetiek úgy tartják, a Halál völgye és a Titapuri-hegy egyaránt rendkívül tiszta energiákkal rendelkezik, ami segít elérni a megvilágosodás állapotát, így nem véletlen, hogy számtalan helybéli és világutazó szeretné meglátogatni a különös helyeket.

A völgy ismerői azonban mindenkit óva intenek attól, hogy felkészületlenül vágjon neki az útnak, a legenda szerint ugyanis az, aki üres életet élt, itt nem sok jóra számíthat.

A helyiek intő példaként, illetve a legutóbbi esetek egyikeként négy fiatalt említenek, akik szinte megsemmisülve távoztak a völgyből, látszólag mind testben, mind lélekben éveket öregedtek útjuk során.

Emellett a völgyet csak a hivatalos útvonalat követve szabad bejárni, az óramutató járásával megegyező irányban - ebben az esetben az út szerencsét hoz, az utazó pedig boldog és teljes életet élhet. Ezzel ellentétben úgy tartják, hogy az, aki letér az útról, rövid életútra számíthat.

Ezt is szeretjük