Csoda történt a magyar kisfiúval: egy hely, ahová érdemes elmenned karácsony előtt!

Igazi csodaváró helynek számít Mátraverebély-Szentkút.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

"Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni" - írta Márai Sándor. De nemcsak ilyenkor érdemes hinni abban, hogy olyasmi is megtörténhet, amit talán már remélni sem mernénk, erre pedig tökéletes példát jelenthet akár az aprócska Nógrád megyei falu, Mátraverebély is, pontosabban Mátraverebély-Szentkút, melyet minden évben több százezren látogatnak meg vigasztalást, biztatást keresve.

Korabeli ábrázolás a kegyhelyről
A kegyszobor

Nemcsak azok számára jelenthet azonban megnyugvást e különös hely, akik hisznek a gondviselésben, pozitív kisugárzása által bárkinek a lelkét feltöltheti, ha egy kis hétköznapi varázslatra vágyik.

Az első csoda

A Mátra és a Cserhát között található Mátraverebély határában fekvő Mátraverebély-Szentkút hazánk egyik legismertebb Mária-, egyúttal nemzeti kegyhelye.

A legenda szerint Szent László fakasztott itt forrást, miközben a kunok elől menekülve lovával átugratott egy szakadékot: a ló patkója nyomán víz serkent a földből, amit a király bárdjával szélesített forrássá.

A forrás később gyógyító, csodatévő hatásáról vált ismertté, az első csoda pedig, amit a források lejegyeztek, egy néma kisfiú gyógyulásáról szólt, akinek, miközben apjától lemaradva vizet keresett, maga Szűz Mária jelent itt meg, karján a gyermek Jézussal.

Hálaadó táblák

A jelenés rámutatott egy patkó mélyedésére, ahonnan víz serkent, a fiú pedig, miután ivott belőle, hirtelen meggyógyult, és már apja után tudott kiáltani.

A helyet már a 12. század végén is Szentkútnak hívták, 1258-ban pedig hivatalosan is búcsújáróhellyé nyilvánították. Az 1400-as években hazánk leglátogatottabb kegyhelyének számított, az itt történt számos csodát és gyógyulást pedig még XI. Kelemen pápa sem vonta kétségbe.

Ma is 200 ezer embert vonz minden évben

A történelem során kőtemplommal is gazdagodott, de számos viszontagságot megélt, jelenleg pedig a ferencesek által vezetett kegyhely évente körülbelül 200 ezer embert vonz, ráadásul immár felújított formában várja a látogatókat.

Több százezren keresik fel a csodatévő magyar falut

Nézegess képeket!

Elolvasom

A felújítások miatt a budapesti Szent István-bazilikában őrzött Szent Szűz-szobor is visszatért ide 2014 nyarán, további érdekesség pedig, hogy 2011 óta egy, a Szent II. János Pál pápa vérével átitatott ereklyét is őriznek a kegyhelyen. Ha még több információra vagy kíváncsi, kattints Szentkút hivatalos weboldalára!

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Képek: hu.wikipedia.org, Thaler Tamas; www.orszagalbum.hu, csanka.

Ezt is szeretjük