Mit keres a magyar zászló ezen a kanadai hídon? Izgalmas a története
A magyar zászló színei láthatók a Kanada és Egyesült Államok közötti hídon.
A világ legrövidebb nemzetközi átkelőhelyei között tartják számon azt a parányi hidat, mely Kanada és az Egyesült Államok közötti Szent Lőrinc-folyón ível át, és amelyen a szemfülesebbek épp egy piros-fehér-zöld trikolórt szúrhatnak ki.
A csaknem kétezer szigetet körülölelő határfolyó 9,5 méter hosszú hídjának valóban van magyarországi vonatkozása: 1976 óta magyar tulajdonban áll.
Magyar híd Kanadában
A híd egészen pontosan két sziget, a kanadai - egykor Brit Birodalomhoz tartozó - Zavikon és az Egyesült Államokhoz tartozó Kiwa között húzódik meg, azokra pedig az 1900-as évek elején egy Elmer Andress nevű vállalkozó épített villát és birtokot. Ő húzott fel egy apró fahidat a közlekedés megkönnyítésére. Korábbi cikkünkből a világ legkisebb lakott szigetét is megismerheted.
A határ két oldalán a két ország lobogója kapott helyet, ám a magyar zászlóra valószínűleg sokan rácsodálkozhatnak. A magyarázat szerint 1976-ban egy Donald Rickerd nevű akadémikus vásárolta meg a szigetpárt feleségével, a torontói születésű, ámde magyar származású Julie Rékaival együtt, aki egy magyar sebész és egy újságíró gyermeke volt.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A szülők, Rékai János és Rékai Katalin 1948-ban disszidáltak Magyarországról, Kanadába költözve pedig az édesanya sokat tett az ország kulturális, irodalmi fellendüléséért, valamint azért, hogy megismerje az egész világ a kanadai sokszínűséget és értékeket.
A társadalmi elitbe tartoztak, multikulturális kórházat és egyéb intézményeket hoztak létre, tevékenységüket a Kanadai Becsületrend keresztjével is elismerték. Mivel a híd részben az elismert magyar család tulajdonába került, tiszteletüket mind a mai napig a határátkelőhely hídjára festett magyar zászló is hirdeti, mely a kanadai és az amerikai lobogó között látható.
Melyik ország fővárosa Koppenhága? 8 kérdés, amivel tesztelheted földrajzi tudásodat
A világföldrajzi kérdések sokakat zavarba hoznak. Vajon téged is?
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- kvíz
- történelmi látnivalók
Kitalálod, melyik európai város látnivalója van a képen? Nem mindenki tudja a jó választ
- horvátország
- tengerpart