Máig kering a legenda Lillafüred körül
Ismerd meg egyik legszebb tavunk történetét
A romantikus, mesébe illő táj legendás történetek helyszíne. (x)
- Idén visszatér az egyik legnépszerűbb hazai gyereknapi program (x)
- Jótékonysági főzés Dobó Ágival (x)
- „Szeretek vezető lenni, de még jobban szeretem, hogy nőként lehetek az” (x)
- Így okosítsd fel az irodát! (x)
- Huawei szupereszköz: az iroda parancsnoki hídja (x)
- A természet ihletet ad (x)
- 5 tipp, hogy a megfelelő laptopot válaszd az utazáshoz (x)

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
- Nem ébredés után mutatja a valós testsúlyt a mérleg - Mikor kell méredzkedni a tudomány szerint?
A Szinva patak völgyében fekvő Lillafüred a csodaszép taváról vált híressé, amelyben visszatükröződik a környező erdő sziluettje. Azt azonban kevesen tudják, hogy a Hámori-tónak már 1319-ben volt egy elődje a Garadna és a Szinva patakok találkozásánál, ám ez túl kicsinek bizonyult, így nem tudta biztosítani a környék megélhetését biztosító vasmegmunkáláshoz szükséges vízmennyiséget.
Mai méretét és formáját a 19. század elején hozták létre, amikor is völgyzáró gátat építettek rá, és felduzzasztották. Azóta a kohászati tevékenység megszűnt, és a tündéri tó egy sokkal romantikusabb funkciót tölt be a csónakázók és vízibiciklizők kedvelt helyeként. De körbesétálni is varázslatos élmény!
A grófnéról elnevezett település
Tudod, hogy honnan ered a település szokatlan és szép neve? A legenda szerint gróf Bethlen Andrásnak köszönhető a bájos név, ugyanis feleségéről, báró Vay Lilláról nevezte el a helyet. Ez a romantikus gesztus nekünk nagyon tetszik, így reméljük, igaz a legenda.
Nem csak a tó miatt vonzó úti cél
Ha Lillafüreden jársz, szinte nehéz választani a látnivalók közül, hiszen annyi szépséges természeti és épített látványosság zsúfolódott össze ezen a kicsiny helyen. Ha itt jársz, ne hagyd ki a patinás Palotaszállót, aminek megépítése szintén gróf Bethlen András nevéhez fűződik, akit első látogatásakor elbűvölt a táj szépsége.
A neoreneszánsz stílusú szálló 1927 és 1930 között épült fel. Jelenleg tartozik hozzá egy hatalmas park is, amely a Szinva-források felé terül el, és nem egy botanikai ritkaság lelőhelye. Az épület patinás hangulatát azonnal érezheti a betérő vendég vagy a gyönyörködő turista, hiszen a nagy teraszok, a főbejárat fölött emelkedő torony, az épület alatt kialakított függőkert mind ezt a hangulatot idézik.
Szintén kihagyhatatlan látvány a lillafüredi vízesés, melyet hazánk legnagyobb esésű vízeséseként tartanak számon. Igaz, nem természetes képződmény, mert a Palotaszálló építésekor alakították ki, 20 méter magasból alázúduló víztömege mégis lenyűgöző látvány; és amikor a vízesés télen befagy, olyan festői szépségű, mintha egy mesében lenne.