Nem is gondolnád, hogy ez a kép Magyarországon készült

Csak kevesen ismerik a több millió éves csodát

Fényképeken is megmutatjuk.

A legszebb magyar sziklaformák
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Magyarországon ugyan nincsenek magasra nyúló hegységek, ez azonban nem jelenti azt, hogy az ország ne bővelkedne fantasztikus szépségű sziklaformákban. Ezek a lenyűgöző alakzatok néha egészen meghökkentő módon elütnek a tájtól, így első ránézésre nem is gondolnád, hogy hazánkban találhatóak. Nézd meg, hol találkozhatsz olyan különleges szépségű sziklákkal, amelyek Magyarország kevésbé ismert, idegenszerű csodái közé tartoznak!

A Medves-fennsík Salgótarjántól északra található, ahol meglepő módon egy részen szinte holdbélinek tűnik a táj. A vulkáni tevékenység során felszínre ömlő láva megszilárdulásából született Boszorkány-követ mindenképpen érdemes megnézni egyszer.

Fotó: indafoto.hu / Bugyihusztár

A Szentbékkála mellett elterülő kőtenger szikláit évmilliók alatt az erózió formálta jelenlegi alakjukra. A felszínt borító, változatos nagyságú sziklák egészen elképesztő látványt nyújtanak, így már-már a messzi észak természeti erők által laposra gyalult, köves síkjaira emlékeztet a táj.

Fotó: indafoto.hu / László Lovag

A Mecsekben a Jakab-hegy kőfigurái egyszerre gyönyörűek és nagyon furcsák. Emberfejre emlékeztető alakjuk miatt a helyiek Babás-köveknek vagy -szerköveknek nevezték el őket. Vöröses színűk miatt pedig akár egy idegen bolygó szikláinak is tűnhetnének, ha nem venné őket körül a növényzet.

Fotó: indafoto.hu / Florinda

A Budapestre látogató turisták inkább a város épületeit igyekeznek általában megismerni, mintsem a környék természeti szépségeit, így legtöbbször csak a fővárosiak látogatnak el a János-hegy részét képező Tündér-sziklához. Éppen ezért sokan sohasem látják ebből a szögből a magyar fővárost, holott varázslatosan szép kilátás nyílik a fehér sziklaorom mellől az alatta elterülő völgyre és a szomszédos csúcsokra.

Fotó: indafoto.hu / Teteneverdle

A Bükkben található Barát- és Apáca-sziklákhoz népi legenda kötődik, mely szerint egy szerzetes és egy nővér tiltott szerelmük miatt innen vetették magukat a mélybe, ám eközben kővé váltak. Valójában azonban a víz mosta a riolittufába a különleges formákat, amelyek élesen elütnek a körülöttük lévő zölddel borított tájtól.

Fotó: indafoto.hu / Zuzia

Budapest rejtett szépségei

Nem csak azokat a látványosságokat érdemes megnézni Budapesten, amikhez minden turistát elvisznek. Ez az öt rejtett csoda legalább annyira kihagyhatatlan.

5 mesebeli hely Budapesten, ami mellett lehet, hogy naponta elmész

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük