10 kirándulóhely itthon, ami ősszel is gyönyörű
Narancsba váltott levelek, sejtelmes fények és mindent átható csend.
- Árbócz Lilla
- 2011.10.15.
Dia
Őrség
Az ország nyugati határánál található, mesebeli vidékre mindenképp látogass el, ha varázslatos őszi színekre és illatokra, valamint a régi paraszti porták nyugalmára és rusztikus hangulatára szomjazol. A látnivalók sorából a vadregényes erdők mellett a veleméri templomot és a szalafői Pityerszert se hagyd ki.
Kapcsolódó cikk:
Képeken az ország egyik legszebb kirándulóhelye »
Dia
Mátra
Az Északi-középhegységhez tartozó, vulkanikus eredetű Mátrában található hazánk két legmagasabb hegycsúcsa, a Kékes-tető és a Galya-tető is, melyeket friss levegőjük miatt ősszel is érdemes megmászni. A Mátra fáinak páratlan színei mellett a környéket a remek túraútvonalak, valamint a számtalan vár és fürdő miatt is megéri felkeresni.
Dia
Hegyesdi vár
Hegyesd vára igazi vadregényes kirándulást ígér ősszel is. A Balaton-felvidék egyik alig ismert várroma az azonos nevű község határában található, egy 281 méter magas vulkáni csúcson. A várrom maga is kiváló úti cél, de a környékbeli, őszi erdők is tökéletes kikapcsolódást jelentenek.
Dia
Zirci arborétum
Zirc az ország egyik legfestőibb fekvésű városa, egyúttal a legmagasabban fekvő is. Arborétumát, melyet a Cuha-patak is átszel, a ciszterciek alapították, ma pedig a Bakony növényvilágát mutatja be. Kijelölt útvonalát kevesebb, mint egy óra alatt be lehet járni, de lassíthatsz is, ha gyönyörködni akarsz a páratlan őszi színekben.
Kapcsolódó cikk:
Csilingelő patakok, színes virágok »
Dia
Pilis
A Pilis az ország legtitokzatosabb hegysége, a Dunántúli-középhegység legkeletibb tagja. Ősszel is olyan látnivalókkal várja a kirándulókat, mint a különös erővel bíró Dobogókő és a Ferenczy-szikla, a Dera-szurdok, a különleges karsztjelenségek és barlangok vagy épp a pilisszántói fénytemplom.
Kapcsolódó cikk:
Titokzatos erő árad a magyar hegyből »
Dia
Drégely vára
Drégely vára a Börzsöny északi részén, egy 444 méter magas hegycsúcson áll. Nyáron zöldellő erdők veszik körül, melyek ősszel gyönyörű aranyszínekre váltanak. A vár meglátogatásával igazi időutazást tehetsz, hozzá kötődik ugyanis a híres Szondi György története.
Dia
Vértes
A Vértes-hegység a Bakony és a Gerecse között terül el. Ha nem esik az eső, a környék ősszel is remek kirándulóhelyként szolgál, köszönhetően a természet nyugalmának, nem utolsósorban pedig az olyan látnivalóknak, mint a Gánti-barlang, a Vértessomlói-barlang, Vitányvár vagy Várgesztes vára.
Dia
Szarvasi Arborétum
Az arborétum őszi színeiért mindenképp érdemes ellátogatni Szarvasra. A Körös-Maros Nemzeti Park természetvédelmi területét képező, illetve a Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Karának felügyelete alatt álló arborétum mintegy 1600 fa- és cserjefajnak és 250 változatos színekben pompázó lágyszárú növényfajnak ad otthont.
Kapcsolódó galéria:
Az ország legszebb arborétumai »
Dia
Gemenci erdő
Az egyedülálló vadállományáról és madárvilágáról híres, a Duna-Dráva Nemzeti Park területén, Magyarország déli határa mellett húzódó erdő 1977 óta számít védettnek. Harminc kilométer hosszú és hét kilométer széles területével az ország, egyben Európa legnagyobb erdővel borított ártere. Ősszel talán még különlegesebb hangulattal bír.
Kapcsolódó cikk:
A legromantikusabb erdő itthon »
Dia
Szigliget
Szigliget az ország egyik leghangulatosabb települése, ha pedig híres várának romjaihoz is felkapaszkodsz, nemcsak a Balatonban gyönyörködhetsz, de a környező tanúhegyeknek köszönhetően páratlan kilátásban lesz részed, még akkor is, ha már nem zöldell a táj.